Ֆրանսիայում շարունակվում են ոստիկանների բողոքի ակցիաները
Ֆրանսիական մի շարք քաղաքներում ոստիկանության աշխատակիցները հոկտեմբերի 18-ի լույս 19-ի գիշերը շարունակել են բողոքի ակցիաները: Ամենամասշտաբային ակցիան տեղի է ունեցել Փարիզի մերձակայքում գտնվող էվրի քաղաքում, հայտնում է Le Figaro-ն:
Ֆրանսիացի ոստիկանները բաղոքում են ոստիկանության աշխատակիցների դեմ վերջին խուլիգանական գործողությունների դեմ: Հիշեցնենք, որ հոկտեմբերի սկզբին Վիրի Շատիյոն համայնքում մի խումբ երիտասարդների հարձակման արդյունքում 4 ոստիկան է տուժել:
Նախօրեին ավելի քան 500 ոստիկան բողոքի ակցիա է անցկացրել Փարիզի կենտրոնով: Նրանք միացված հատուկ լուսային և ձայնային ազդանշաններով երթևեկել են Ելիսեյան դաշտերով՝ այդ կերպ կաթվածահար անելով երթևեկությունը: Այնուհետև ոստիկանները կատարել են Ֆրանսիայի ազգային օրհներգը՝ Մարսելիեզը:

Во Франции продолжились протесты полицейских
Сотрудники полиции в ночь на среду устроили новые акции протеста в нескольких французских городах, сообщает Интерфакс со ссылкой на газету Le Figaro. Самый масштабный протест прошел в городе Эври, расположенном рядом с Парижем.
Они выражают недовольство недавними хулиганскими действиями в отношении полицейских. В начале октября в результате нападения группы молодых людей в коммуне Вири Шатийон пострадали четыре сотрудника полиции.
Накануне более 500 полицейских провели акцию протеста в центре Парижа. Они ездили на машинах с включенным мигалками и сиренами по Елисейским полям, на некоторое время парализовав тем самым движение. Затем они стали исполнять "Марсельезу".