ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետի գլխավորած պատվիրակությունը մասնակցել է Եվրոպական բանակների 23-րդ ամենամյա համաժողովին
Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Մովսես Հակոբյանի գլխավորած պատվիրակությունը մասնակցել է Գերմանիայի Վիսբադեն քաղաքում հոկտեմբերի 25-26-ին անցկացված Եվրոպական բանակների 23-րդ ամենամյա համաժողովին, տեղեկացնում է ՀՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Եվրոպայում ԱՄՆ ցամաքային զորքերի շտաբի հովանու ներքո և 42 պետությունների բարձրագույն զինվորական ղեկավարության մասնակցությամբ անցկացված այս միջոցառումը նպատակաուղղված էր Եվրոպայում անվտանգության և կայունության նկատմամբ ծառացած արդի սպառնալիքների և դրանց դիմագրավմանը միտված մոտեցումների շուրջ մտքերի փոխանակմանը:

Armenian Delegation Led by Movses Hakobyan Participated in Annual Conference in Wiesbaden
The Armenian delegation led by Chief of General Staff of the Armed Forces, Lieutenant-General Movses Hakobyan took part in the 23rd Annual Conference of European Armies on October 25-26 in the German city of Wiesbaden, press service of Armenian Defense Ministry informs.
The event, held under the auspices of the US Army Europe Headquarters and with the participation of the highest military leadership of 42 countries, aims to exchange views on approaches directed towards the contemporary threats posed to the security and stability in Europe.