Պուտինն Օբամային Ռուսաստան է հրավիրել
ուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Պերուում Ասիախաղաղօվկիանոսյան տնտեսական համագործակցության գագաթաժողովի շրջանակում հանդիպման ժամանակ իր ամերիկացի գործընկեր Բարաք Օբամային շնորհակալություն է հայտնել համատեղ աշխատանքի տարիների համար, հայտնում է TACC-ը՝ ՌԴ նախագահին հղումով։
«Ես շնորհակալություն են հայտնել նրան համատեղ աշխատանքի այդ տարիների համար և ասել, որ ցանկացած ժամանակ, եթե նա հարմար կգտնի, կլինի անհրաժեշտություն և ցանկություն, մենք ուրախ կլինենք տեսնելու նրան Ռուսաստանում»,-նշել է Պուտինը։
Նոյեմբերի 20-ին Պուտինն ու Օբաման կարճատև զրույց էին ունեցել Լիմայում գագաթաժողովի աշխատանքային նիստի սկզբում։ Նախագահները քննարկել էին Սիրիայի և Ուկրաինայի հակամարտությունները։

Путин пригласил Обаму в Россию
Президент РФ Владимир Путин на встрече на полях саммита АТЭС в Перу поблагодарил уходящего президента США Барака Обаму за годы совместной работы и пригласил его посетить Россию. Об этом российский лидер сообщил, отвечая на вопросы журналистов по итогам саммита, передает ТАСС.
"Я поблагодарил его за эти годы совместной работы и сказал, что в любое время, если он сочтет возможным и будет необходимость и желание, мы будем рады видеть его в России", - подчеркнул президент РФ.
Как ранее сообщил журналистам пресс-секретарь российского лидера Дмитрий Песков, президенты РФ и США кратко побеседовали в кулуарах саммита АТЭС перед рабочим заседанием форума. Лидеры обсудили сирийский и украинский вопросы.