«Ոսկե գլոբուս»-ի պաշտոնական կայքն անդրադարձել է «Երկրաշարժ» ֆիլմին
Միջազգային կինոմամուլի ասոցիացիայի «Ոսկե գլոբուս» ամենամյա մրցանակաբաշխության պաշտոնական կայքն անդրադարձել է Սարիկ Անդրեասյանի «Երկրաշարժ» ֆիլմին, հաղորդում է «Արմենպրես»-ը:
Ֆիլմը հիմնված է 1988 թվականին Հայաստանում տեղի ունեցած երկրաշարժի իրական պատմության վրա, որը խլել է շուրջ 25 հազար մարդու կյանք:
«Ռեժիսոր Սարիկ Անդրեասյանի համար դա շատ հատուկ նախագիծ էր, որը ցանկանում էր իրականացնել կատարվածից  30 տարի անց` պատմելու պատմություն ոչ միայն մահվան և ավերածությունների, այլև մղձավանջի ժամանակ հույսի և համայնքի միության մասին»,- գրում է կայքը:

The official website of "Golden Globe Awards" told about the "Earthquake" movie by Sarik Andreasyan, "Armenpress" reports.
The website says the movie is based on a real story telling about the disastrous earthquake that hit Armenia in 1988, claiming over 25.000 lives.
"For director Sarik Andreasyan it was a very special project, in which he wanted, after almost 30 years, to tell the story not only of death and destruction but also to show the hope and community spirit in the face of the nightmare", the website writes.