Նախագահը շնորհավորական ուղերձ է հղել ազգային հերոս Մովսես Գորգիսյանի ծննդյան 55-ամյակի առթիվ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի ազգային հերոս Մովսես Գորգիսյանի ծննդյան 55-րդ տարեդարձի առթիվ:
«Մովսես Գորգիսյանի կյանքն ու քաղաքական գործունեությունը հայրենիքի ազատությանն ու անկախությանը նվիրվելու բացառիկ օրինակ են: Նրա խանդավառ նկարագիրը, սկզբունքային հարցերում անհողդողդ կեցվածքը, մարդկանց վեհ գաղափարներով համակելու և իր հետևից տանելու կարողությունը հատուկ են քչերին:
Նա հաստատ գիտեր, թե ինչ չի կարելի հանդուրժել և հանուն ինչի արժե խիզախել: Նա խիզախեց, կանգ չառավ որևէ զոհողության առջև և գնաց մինչև վերջ: Այդպես՝ մինչև վերջ, այդպես անմնացորդ գնում են իսկական հերոսները:
Ծնունդդ շնորհավոր, սիրելի Մովսես Գորգիսյան: Այսօր մենք կրկնում ենք քո կարգախոսը մեր երազած երկրի մասին. «Կեցցե՜ այն Հայաստանը, որ վաղն է գալու»:

Президент РА: "Мовсес Горгисян точно знал, чего нельзя терпеть и во имя чего стоит отважно бороться"
Президент Серж Саргсян сегодня направил поздравительное послание в связи с 55-летием со дня рождения национального героя Армении Мовсеса Горгисяна, сообщает пресс-служба главы армянского государства.
"Жизнь и политическая деятельность Мовсеса Горгисяна - исключительные примеры преданности свободе и независимости родины. Его восторженный образ, непоколебимая позиция по принципиальным вопросам, способность заражать людей высокими идеями и вести за собой присущи немногим.
Он точно знал, чего нельзя терпеть и во имя чего стоит отважно бороться.
Он отважился, не остановился ни перед какой жертвой и пошел до конца. Так - до конца, так безраздельно уходят настоящие герои.
С Днем рождения, дорогой Мовсес Горгисян! Сегодня мы повторяем твой лозунг о стране нашей мечты: "Да здравствует Армения, которая придет завтра!".