Հունվարի 16-ին և լույս 17-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդը հիմնականում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից շարունակել է խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը  ավելի քան 60 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 680 կրակոց:
Ինչպես տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը, ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և շարունակում վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:
Հունվարի 16-ին՝ ժամը 23:55-ի սահմաններում, ՊԲ արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում զենքի օգտագործման կանոնների խախտման արդյունքում հրազենային վիրավորում է ստացել զինծառայող, 1997թ. ծնված Գուրգեն Հարությունի Սարգսյանը:

В Карабахе военнослужащий Армии обороны получил огнестрельное ранение
По оперативным данным, в ночь с 16 на 17 января на карабахско-азербайджанской границе ВС Азербайджана в основном из стрелкового оружия различного калибра нарушаили режим прекращения огня более 60 раз, сообщает пресс-служба минобороны НКР.
Противник произвел в направлении армянских позиций около 680 выстрелов.
Передовые подразделения Армии обороны владеют оперативно-тактической обстановкой, продолжая уверенно выполнять поставленную перед ними боевую задачу.
В сообщении минобороны НКР говорится, что военнослужащий Армии обороны Гурген Арутюнович Саргсян (1997 года рождения) получил огнестрельное ранение в результате нарушения правил обращения с оружием. Инцидент произошел 16 января около 23.55 на боевом посту Армии обороны в восточном направлении.