Հունվարի 16-ին և լույս 17-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդը հիմնականում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից շարունակել է խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը  ավելի քան 60 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 680 կրակոց:
Ինչպես տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը, ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և շարունակում վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:
Հունվարի 16-ին՝ ժամը 23:55-ի սահմաններում, ՊԲ արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում զենքի օգտագործման կանոնների խախտման արդյունքում հրազենային վիրավորում է ստացել զինծառայող, 1997թ. ծնված Գուրգեն Հարությունի Սարգսյանը:

According to operative data, on the night of January 17 on NKR-Azerbaijan border Azerbaijani Armed Forces mostly from small arms of various calibres violated ceasefire over 60 times, the press service of the NKR Ministry of Defense informs.
The opponent fired about 680 shots in the direction of Armenian positions.
Advanced subdivisions of the Defense Army hold operational and tactical situation, continuing to steadily carry out their combat mission.
According to the NKR Defense Ministry serviceman Gurgen Sargsyan (born in 1997) was wounded as a result of violation of the rules for handling weapons. The incident occurred on January 16 at about 11.55 p.m.