ԻՊ գլխավոր դահիճը ոչնչացվել է Իրաքում
Իրաքում անհայտ մարդիկ ոչնչացրել են «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորման գլխավոր դահիճին, հայտնում են տեղական լրատվամիջոցները:
«Անհայտ զինված խումբը կիրակի՝ հունվարի 29-ին ոչնչացրել է ԻՊ-ի ամենահայտնի դահիճին՝ այսպես կոչված Աբու Սայաֆին», - գործակալություններից մեկին հայտնել է ուժային կառույցների աղբյուրը:
Աբու Սայաֆը իր կարիերայի ընթացքում գլխատել է ավելի քան 100 մարդու, եղել է նաև Նայնավայում ԻՊ մասնաճյուղի ղեկավար: Նա հայտնի է դարձել այդ թվում նաև այն պատճառով, որ հավաքածու է ստեղծել իր զոհերի գլուխներից և բազմիցս հայտնվել է ԻՊ քարոզչական տեսանյութերում:

Главный палач ИГ убит в Ираке
В Ираке неизвестные расправились с главным палачом "Исламского государства". Об этом сообщает The Daily Mail со ссылкой на иракские информационные агентства.
"Неизвестная вооруженная группировка расправилась в воскресенье, 29 января, с самым знаменитым палачом ИГ - так называемым Абу Сайяфом, - сообщил одному из агентств источник в силах безопасности страны. - Его заманили в засаду в районе аль-Даваса на западе Мосула. Он получил несколько ножевых ударов и умер на месте". По другим данным, Абу Сайяфа расстреляли из засады, передает lenta.ru.
Абу Сайяф, за свою карьеру обезглавивший более 100 человек, был также главой отделения ИГ в провинции Найнава. Он получил печальную известность в том числе из-за того, что коллекционировал головы своих жертв и неоднократно появлялся на пропагандистских видео ИГ.