Իրանի դեմ ռազմական ուժի կիրառման մասին բանաձև՝ ԱՄՆ կոնգրեսում
ԱՄՆ կոնգրես է բերվել Իրանի դեմ ռազմական ուժի կիրառման մասին բանաձև, հայտնում են  կոնգրեսի օրենսդրական ակտերի տվյալների բազայից:
«Իրանի դեմ ուժի կիրառման թույլտվություն» անվանումով բանաձևը առաջարկվել է Ֆլորիդայից Ներկայացուցիչների պալատի պատգամավոր Էլսի Հասթինգսը:
«Նախագահին թույլատրվում է ԱՄՆ զինված ուժերն օգտագործել նախագահի հայեցողությամբ՝ Իրանի միջուկային զենքի ստացումը կանխելու նպատակին հասնելու համար»,- ասվում է բանաձևում:
Մինչև հիմա բանաձևի հետ կապված ոչ մի գործողություն չի ձեռնարկվել, և դրա ընդունումը կոնգրեսի երկու պալատների կողմից շատ քիչ հավանական է թվում:

Resolution in the US Congress on the Use of the US army against Iran
In the United States Congress a resolution was introduced on the use of the US army against Iran, true-news informs.
The document has to be approved in both chambers of the US Congress. The resolution was proposed by the house of representative from Florida Alcee L. Hastings. It reads:
"The President is allowed to use the armed forces of the United States at the discretion of the President in order to achieve the goal of preventing Iran from getting nuclear weapons," the document says.
Despite criticism of the agreement on Iran’s nuclear program, the Donald trump didn’t make any statements about plans to obtain the right to use military force against Tehran.