Հակառակորդի կրակոցից զինծառայող է զոհվել, մեկ այլ զինծառայող` ծանր վիրավոր է. ԼՂՀ ՊՆ
Փետրվարի 8-ին՝ ժամը 11:00-ի սահմաններում, ՊԲ հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, հակառակորդի կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտման արդյունքում, մահացու վիրավորում է ստացել ՊԲ պայմանագրային զինծառայող, 1979թ. ծնված Գեղամ Հենրիկի Մանուկյանը:
ինչպես տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը, դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն:
Նույն օրը հակամարտ զորքերի շփման գծի մեկ այլ (Մարտակերտ) ուղղությամբ ժամը 12:00-ի սահմաններում, կրկին հակառակորդի կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտման արդյունքում, ծանր վիրավորում է ստացել ՊԲ ժամկետային զինծառայող, 1988թ. ծնված Կորյուն Կամոյի Կիրակոսյանը: Կատարվում է քննություն:

В Карабахе погиб военнослужащий Армии обороны, еще один получил ранение
Сегодня, 8 февраля, около 11:00, на оборонительном участке одной из воинских частей Армии обороны НКР, дислоцированной в северном направлении карабахско-азербайджанской границы, вследствие нарушения ВС Азербайджана режима прекращения огня смертельное ранение получил военнослужащий-контрактник Гегам Генрикович Манукян (1979 года рождения), сообщает пресс-служба минобороны НКР.
В тот же день в другом направлении карабахско-азербайджанской границы (Мартакерт), около 12:00, вновь вследствие нарушения ВС Азербайджана режима прекращения огня тяжелое ранение получил военнослужащий срочной службы АО НКР Корюн Киракосян (1988 года рождения). Ведется следствие.