Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի ասորական համայնքին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի ասորական համայնքին Հաբ-Նիսանի կապակցությամբ: Ինչպես տեղեկացնում է նախագահի մամուլի ծառայությունը, ուղերձում մասնավորապես ասվում է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Հայաստանի ասորիներին Նոր տարվա՝ Հաբ-Նիսանի կապակցությամբ:
Մաղթում եմ մեր ասորի քույրերին և եղբայրներին երջանկություն և հաջողություններ նոր տարում: Մաղթում եմ, որ բնության վերազարթոնքը խորհրդանշող այս տոնի հետ նոր վերածնունդ ապրեն Հայաստանի ասորական համայնքը, հայ-ասորական բազմադարյա բարեկամությունը և մեր մշակութային բազմաշերտ հարաբերությունները: Թող գարնանային այս պայծառ տոնը նոր ուրախության և բերկրանքի առիթ դառնա մեր ասորի հայրենակիցների համար:
Հայաստանի իշխանություններն առանձնահատուկ ուշադրությամբ և հոգատարությամբ են վերաբերվում հայաստանաբնակ բոլոր ազգային համայնքների, մասնավորապես՝ ասորական համայնքի խնդիրներին և կարիքներին: Մեր այս ուղեգիծը շարունակվելու և զարգանալու է այսուհետ ևս:

Серж Саргсян поздравил ассирийскую общину Армении
Президент РА Серж Саргсян направил поздравительное послание ассирийской общине Армении по случаю праздника Хаб-Нисан, сообщает пресс-служба главы армянского государства.
"Сердечно поздравляю ассирийцев Армении с Новым годом - Хаб-Нисаном.
Желаю нашим ассирийским сестрам и братьям счастья и успехов в новом году.
Желаю, чтобы вместе с этим праздником, символизирующим возрождение природы, новое возрождение пережили ассирийская община Армении, армяно-ассирийская многовековая дружба и наши многослойные культурные отношения. Пусть этот прекрасный весенний праздник принесёт новое веселье и радость для наших ассирийских соотечественников.
Власти Армении с особым вниманием и заботой относятся к проблемам и нуждам всех проживающих в Армении национальных общин, в частности, ассирийской общины. Эту нашу линию мы продолжим и впредь будем развивать.