Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածինը հնգյակին լույս աշխարհ բերած ընտանիքին 4-սենյականոց բնակարան կնվիրի
Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածինը Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի օրհնությամբ մայիսի 3-ին հնգյակին լույս աշխարհ բերած Կարապետյան ընտանիքին կընծայի 4-սենյականոց բնակարան, Tert.am-ի հետ զրույցում նշել է Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի մամլո խոսնակ Վահրամ քահանա Մելիքյանը:
«Հայոց Եկեղեցին միշտ իր ուշադրության կենտրոնում է պահում բազմազավակ ընտանիքների խնդիրները՝ ջանալով հոգևոր խնամքից բացի կարելվույն չափ նաև նյութապես սատարել նրանց։ Տեղեկանալով մեր ժողովրդին հինգ զավակներ պարգևած ընտանիքի բնակության պայմանների մասին՝ Հայոց Հայրապետի կողմից որոշում է կայացվել աջակցություն ցուցաբերել նրան և նպաստել փոքրիկների խաղաղ ու անվրդով մանկությանը»,- ասաց նա:
Կարապետյանների ընտանիքն ապրում է վարձած բնակարանում, իսկ նախկինում ապրել է հանրակացարանում։
Հիշեցնենք, որ մայիսի 3-ին Էրեբունի բժշկական կենտրոնում առավոտյան ժամը 04։00-ին լույս աշխարհ է եկել հնգյակ՝ 4 աղջիկ, 1 տղա։

Первопрестольный Св. Эчмиадзин предоставит семье, в которой родилась пятерня, 4-комнатную квартиру
Родителям пятерых малышей, появившихся на свет 3 апреля в Ереване, Армянская Апостольская церковь с благословения Католикоса Всех армян Гарегина II, выделит 4-комнатную квартиру. Как передает Sputnik Армения, об этом сообщил пресс-секретарь Первопрестольного Святого Эчмиадзина иерей Ваграм Меликян.
"Проблемам многодетных семей Армянская церковь всегда уделяла пристальное внимание, стараясь заботиться не только об их душевном благополучии, но и материальном. Узнав о жилищных проблемах семьи, подарившей армянскому народу сразу пятерых малышей, патриарх принял решение о предоставлении семьи Карапетян помощи с тем, чтобы обеспечить малышам спокойное и радостное детство", - сказал в беседе с корреспондентом Sputnik Армения иерей.