Ասանժը ՀԴԲ-ի արդեն նախկին ղեկավարին աշխատանք է առաջարկել
Wikileaks-ի հիմնադիր Ջուլիան Ասանժն առաջարկել է ԱՄՆ Հետաքննությունների դաշնային բյուրոյի արդեն նախկին ղեկավար Ջեյմս Կոմիին գլխավորել Վաշինգտոնում կազմակերպության գրասենյակը, հայտնում է Интерфакс-ը:
«Wikileaks-ը հաճույքով կդիտարկի Ջեյմս Կոմիին աշխատանքի վերցնելու հնարավորությունը, որպեսզի նա կարողանա ղեկավարել Վաշինգտոնում գրասենյակը, եթե նրան այդքան դուր է գալիս հետաքննել ամերիկյան կառավարության գործունեությունը», - գրել է նա Twitter-ի իր էջում:
Ավելի վաղ հաղորդվել է, որ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփն աշխատանքից ազատել է Ջեյմս Կոմիին՝ գլխավոր դատախազ Ջեֆ Սեշնսի առաջարկությամբ: Նշենք, որ Կոմին ռուսական իշխանությունների հետ Թրամփի նախընտրական թիմի ենթադրյալ կապերի հետաքննության ակտիվ մասնակից է եղել:

Ассанж пригласил уволенного из ФБР Коми на работу в Wikileaks
Основатель портала Wikileaks Джулиан Ассанж предложил бывшему руководителю Федерального бюро расследований Джеймсу Коми возглавить офис организации в Вашингтоне, передает Интерфакс.
"Wikileaks с удовольствием рассмотрит возможность нанять Джеймса Коми, чтобы он помог руководить офисом в Вашингтоне, раз ему так нравится расследовать деятельность американского правительства", - написал он в своем Twitter.
Ранее сообщалось, что "президент Дональд Трамп проинформировал директора ФБР Джеймса Коми, что срок его полномочий закончен, и он уходит со своего поста". Коми был активным участником расследования предполагаемых связей предвыборной команды Трампа с российскими властями.