Եվգենի Պետրոսյանը պարտավորվել է իր հարևանուհուն 270 հազար ռուբլի վճարել
Մոսկվայի Խամովնիչեսկի դատարանը հաստատել է Եվգենի Պետրոսյանի և Ելենա Ստեպանենկոյի ու նրանց հարևանուհու միջև համաձայնությոնը, ով հումորիստ ամուսինների դեմ հայց էր ներկայացրել բնակարանի հեղեղվելու պատճառով: Ամուսինները համաձայնել են հարևանուհուն 270 հազար ռուբլի փոխհատուցում վճարել, փոխանցում է РИА Новости-ն:
Նշվում է, որ նախապես հայցվոր կողմը 440 հազար ռուբլի էր պահանջում՝ ներառյալ բարոյական վնասը: Սակայն փորձաքննության արդյունքում հասցված վնասը գնահատվել է 215 հազար ռուբլի, մնացած գումարը՝ դատավարության ընթացքում հայցվորի արած ծախսերի դիմաց:

"Не смешно!" Петросян выплатит соседке 270 тысяч рублей
Хамовнический суд Москвы в среду утвердил мировое соглашение между юмористами Евгением Петросяном и Еленой Степаненко и их соседкой, пострадавшей от потопа, супруги согласились выплатить пострадавшей 269 тысяч рублей, передает РИА Новости.
Изначально истица Елена Макарова настаивала на взыскании 440 тысяч рублей компенсации за ремонт и моральный ущерб. В рамках рассмотрения дела была проведена экспертиза, которая оценила нанесённый ущерб в 215 тысяч рублей. Остальная сумма покрывает судебные расходы истицы и затраты на экспертизу.