Սաակաշվիլին խոստացել է «խլել Ուկրաինան» Պորոշենկոյից ու Ավակովից
Վրաստանի նախկին նախագահ, Օդեսայի նախկին նահանգապետ Միխայիլ Սահակաշվիլին խոստացել է «խլել Ուկրաինան» երկրի նախագահ Պյոտր Պորոշենկոյից, ՆԳ նախարար Արսեն Ավակովից, վարչապետ Վլադիմիր Գրոյսմանից ու այն վերադարձնել ուկրաինացիներին: Այս մասին Սաակաշվիլին գրել է ֆեյսբուքյան իր էջում:
Սաակաշվիլիի պնդմամբ՝ «Ավակովն ու ընկերությունը» վերահսկում են գազի հանքավայրերն ու ֆինանսական հոսքերը, վարչապետ Գրոյսմանը «նրանց գրպանում է», իսկ Պորոշենկոն «վախենում է նրանց զինված խմբերից»:
«Եվ հանկարծ, չգիտես թե որտեղից, հայտնվեցին այս վրացիները, ովքեր փորձում են վերջ տալ ուկրաինացիների թալանին: Մենք այս ամենի վերջը կտանք, իսկ Ուկրաինան կխլենք Պորոշենկոյից, Գրոյսմանից ու Ավակովից ու իսկապես կվերադարձնենք շարքային տառապած ուկրաինացիներին», - գրել է Սաակաշվիլին:
Ինչպես հաղորդում է РИА Новости-ն, Սահակաշվիլու դժգությունն առաջացրել է Գերագույն ռադայի պատգամավոր Եվգենի Դեյդեյի հայտարարությունն այն մասին, որ «վրացիները չպետք է իշխեն իրենց երկրում»:

Саакашвили пообещал отнять Украину у Порошенко и Авакова
Михаил Саакашвили пообещал "забрать Украину" у Порошенко, Авакова и Гройсмана и "вернуть" украинцам. Об этом, как передает РИА Новости, бывший президент Грузии и экс-губернатор Одесской области написал в Facebook.
По утверждению Саакашвили, "Аваков и компания" контролируют месторождения газа и финансовые потоки, премьер-министр Гройсман "вроде бы у них в кармане", а Порошенко боится их вооруженных групп. "И вдруг из ниоткуда взялись эти грузины и пытаются остановить грабеж украинцев", - подчеркнул политик.
"Корыто ваше мы прикроем, а Украину заберем у Порошенко, Гройсмана и Авакова и реально вернем обычным, настрадавшимся украинцам", - написал Саакашвили.
Недовольство Саакашвили вызвали высказывания депутата Верховной рады Евгения Дейдея о том, что "грузины не должны править в Украине".