Չինական հանրախանութում ամուսինների համար «խցեր» են հայտնվել
Չինական հանրախանութը հատուկ տարածքներ է նախատեսել, որտեղ ամուսինները կարող են սպասել գնումներով զբաղվող իրենց կանանց, հայտնում է BBC-ն։
The Pape չինական թերթը հայտնում է, որ Շանհայում «Երկնագույն նավախորշ» հանրախանութը մի քանի ապակյա խցեր է բացել, որտեղ ձանձրացող ամուսինները կարող են զվաճանալ ու օգտակար ժամանակ անցկացնել, կանանց հետ սրահից սրահ շրջելու փոխարեն։
Յուրաքանչյուր նման խցի ներսում տեղադրված են բազկաթոռներ, համակարգիչ, մեծ էկրան ու խաղեր, որպեսզի տղամարդիկ կարողանան խաղալ 90-ականների տեսախաղեր։ Առայժմ այս ծառայությունն անվճար է, բայց մոտակա ամիսներին խանութի աշխատողների խոսքով, խցերի գործածման համար սկսելու են գանձել փոքր գումար, ընդ որում վճարել հնարավոր կլինի բջջային հեռախոսից։
Մի քանի տղամարդիկ, ովքեր արդեն փորձել են այդ նորամուծությունը, լրագրողներին հայտնել են, որ հավանել են այդ մտահղացումը։ «Հրաշալի է, որ ես հենց նոր խաղում էի Tekken 3 ու ինձ դպրոցական էի զգում»,- ասել է նրանցից մեկը։
Իսկ սոցցանցերի օգտատերերը ձանձրացող ամուսինների համար խցեր բացելու մտահղացմանը հումորով են վերաբերվել ու առաջարկել այդ փորձն ավելի լայն կիրառել։

В китайском торговом молле появились "камеры" для мужей
Китайский универмаг установил специальные помещения, в которых мужья смогут дожидаться своих жен, занятых шопингом, передает BBC
Как сообщает китайская газета The Paper, торговый молл "Глобальная бухта" в Шанхае установил несколько стеклянных кабин, в которых заскучавшие мужья смогут развлечься и с пользой провести время, вместо того чтобы таскаться за женами, совершающими покупки.
Внутри каждой такой кабины установлены кресло, компьютер, большой экран и игровой контроллер, где мужчины могут играть в видеоигры 90-х годов. Пока что эта услуга бесплатна, но в ближайшие месяцы, по словам работников магазина, за пользование кабинами начнут взимать небольшую плату, причем заплатить можно будет по мобильному телефону.
Несколько мужчин, которые уже опробовали эти отсеки, сообщили журналистам, что им понравилась эта идея. "Замечательно, я только что сыграл в Tekken 3 и почувствовал себя снова школьником", - заявил один из них.
Однако другой пользователь, в целом согласный с тем, что такие устройства полезны, отмечает их
Появление кабин для заскучавших мужей было встречено в социальных сетях Китая с юмором. Там начали спорить о том, не следует ли распространить их гораздо шире.