Թրամփը կարող է վերադառնալ Փարիզի համաձայնագրին
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը խոստացել է ֆրանսիացի իր գործընկեր Էմանուել Մակրոնին մտածել ԱՄՆ-ի՝ կլիմայի հարցերով Փարիզի համաձայնագրին վերադարձնելու շուրջ։ Այդ մասին, ինչպես հայտնում է Reuters գործակալությունը, ասել է Մակրոնը Le Journal du Dimanche թերթի հետ զրույցում։
«Դոնալդ Թրամփը լսեց ինձ։ Նա ասաց, որ կփորձի մոտակա մի քանի ամիսների ընթացքում լուծում գտնել։ Մենք մանրամասն խոսեցինք այն մասին, թե ինչը կարող է թույլ տալ նրան վերադառնալ Փարիզի համաձայնագրին»,- ասել է Մակրոնը։
Հունիսին Թրամփը հայտարարեց, որ ԱՄՆ-ն դուրս է գալիս Փարիզի համաձայնագրից, ինչը դժգոհություն առաջացրեց մի շարք երկրներում։

Трамп может вернуть США в Парижское соглашение?
Президент США Дональд Трамп обещал лидеру Франции Эмманюэлю Макрону подумать об участии Соединенных Штатов в Парижском соглашении по климату. Об этом Макрон заявил в интервью газете Le Journal du Dimanche, передает ТАСС.
"Дональд Трамп послушал меня. Он сказал мне, что попытается найти решение в течение следующих нескольких месяцев. Мы подробно поговорили о том, что может позволить ему вернуться в Парижское соглашение", - приводит издание слова Макрона.
В июне Трамп заявил о выходе США из Парижского соглашения, что стало причиной разногласий Трампа со многими мировыми лидерами и поставило под сомнение эффективность соглашения.