Հայաստանցի երեք մարմնամարզիկներ Մոնրեալում կմասնակցեն աշխարհի առաջնությանը
Մարմնամարզության Հայաստանի հավաքականի անդամներ Արթուր Դավթյանը, Վահագն Դավթյանը և Հարություն Մերդինյանը հոկտեմբերի 2-ից 8-ը հանդես կգան Կանադայի Մոնրեալ քաղաքում կայանալիք աշխարհի առաջնությունում:
ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հակոբ Սերոբյանը հայտնեց, որ նշված երեք մարզիկները, մինչ այդ կմեկնեն Փարիզ, որտեղ սեպտեմբերի 16-17-ը կանցկացվի աշխարհի Գավաթի խաղարկության փուլը, այնուհետև Ֆրանսիայի և Չինաստանի թիմերի հետ համատեղ հավաք կանցկացնեն:
«Խոշոր միջազգային մեկնարկներից նշեմ ևս երկուսը: Ժորա Սմբատյանը հուլիսի 22-ից 30-ը Գյոռ քաղաքում կմասնակցի Եվրոպական ամառային օլիմպիական փառատոնին: Արթուր Դավթյանը,Արթուր Թովմասյանը և Արմեն Պետրոսյանը Հայաստանը կներկայացնեն օգոստոսի 19-ից 30-ը Թայվանի մայրաքաղաք Թայբեյում կայանալիք ամառային ունիվերսիադայում»,- ասաց Հակոբ Սերոբյանը:

Трое армянских гимнастов выступят на чемпионате мира
Члены сборной Армении по спортивной гимнастике Артур Давтян, Ваагн Давтян и Арутюн Мердинян со 2 по 8 октября выступят на чемпионате мира в канадском Монреале.
Главный тренер сборной Армении Акоп Серопян в беседе с пресс-службой НОКА сообщил, что эти три гимнаста до старта первенства мира отправятся в Париж, где 16-17 сентября пройдет этап розыгрыша Кубка мира, а затем наши гимнасты проведут совместный сбор с командами Франции и Китая.
"Из крупных международных стартов отмечу еще два. Жора Смбатян примет участие в Европейском летнем олимпийском фестивале в Дьёре (22-30 июля). Артур Давтян, Артур Товмасян и Армен Петросян представят Армению на летней Универсиаде в Тайбэе, Тайвань, 19-30 августа", - сказал Акоп Серопян.