ԱԱ. Բասկետբոլի Հայաստանի ազգային հավաքականը զիջեց Շվեդիայի ընտրանուն
2019 թ. աշխարհի առաջնության նախընտրական փուլում Հայաստանի հավաքականը կարևոր խաղում 70:93 հաշվով զիջեց Շվեդիայի ընտրանուն։ Մեծ ընդմիջումից առաջ հաշիվը 56։32 էր հօգուտ տանտերերի։ Մեր հավաքականին հաջորդ երկու քառորդներում չհաջողվեց էապես կրճատել հաշվի տարբերությունը, հայտնում է ՀԱՕԿ լրատվական բաժինը։
ԱԱ-2019-ի նախընտրական փուլում Հայաստանը երկրորդ պարտությունը կրեց։ Այս խաղում հաղթելու դեպքում հայ բասկետբոլիստները կապահովեին հաջորդ փուլի ուղեգիրը։ Սակայն, այժմ իրավիճակն ավելի բարդ է։ Հայաստանի հավաքականն օգոստոսի 19-ին սեփական հարկի տակ որոշիչ խաղում կմրցի Բոսնիա և Հերցեգովինայի ընտրանու հետ։ Հինգ տուրից հետո բոսնիացիները գլխավորում են A խմբի մրցաշարային աղյուսակը:

ЧМ: Национальная сборная Армении по баскетболу уступила сборной Швеции
В предварительном раунде чемпионата мира по баскетболу 2019 года сборная Армении в важном матче со сборной Швеции уступила со счетом 70:93. Перед большим перерывом счет был 56:32 в пользу шведов. Нашей сборной в двух последующих четвертях не удалось существенно сократить разницу в счете, сообщает пресс-служба НОК Армении.
В предварительном раунде чемпионата мира по баскетболу 2019 года Армения потерпела второе поражение. В случае победы в этом матче армянские баскетболисты обеспечивали путевку в следующий этап. Однако сейчас ситуация усложнилась. Сборная Армении 19 августа на своей площадке проведет решающую игру со сборной Боснии и Герцеговины. После пяти туров боснийцы возглавляют турнирную таблицу группы "А".