ԱԱ. Հայաստանի հավաքականին չհաջողվեց հաղթել Բոսնիա և Հերցեգովինային
Բասկետբոլի 2019 թ. աշխարհի առաջնության նախընտրական փուլի վերջին խաղում Հայաստանի հավաքականը չկարողացավ հաղթել Բոսնիա և Հերցեգովինայի ընտրանուն։
Որոշիչ խաղում մեր թիմը 66։83 հաշվով սեփական հարկի տակ զիջեց մրցակցին։ Հաղթանակի դեպքում Հայաստանի հավաքականը կանցներ հաջորդ փուլ, սակայն մեր բասկետբոլիստներին մի փոքր չբավականացրեց, հայտնում է ՀԱՕԿ լրատվական բաժինը։
Առաջին քառորդում մերոնք առջևում էին՝ 25։24։ Սակայն մեծ ընդմիջումից առաջ դրությունը փոխվեց և հյուրերը հաշվի մեջ առաջ անցան՝ 44։41։ Երրորդ քառորդում մրցակիցը կրկին հաղթում էր երեք միավորի տարբերությամբ։ Վերջին քառորդում Բոսնիա և Հերցեգովինան կարողացավ մեծացնել հաշվի տարբերությունը՝ խաղն ավարտելով 66։83 հաշվով։
Հայաստանի հավաքականում լավագույնը Ռայան Բոթրայթն էր։ Նա վաստակեց 22 միավոր։
Այսպիսով, ԱԱ-2019-ի նախընտրական փուլի A խմբում հաջորդ փուլ անցան Շվեդիայի ու Բոսնիա և Հերցեգովինայի հավաքականները։

ЧМ: Сборной Армении не удалось победить Боснию и Герцеговину
В последнем матче отборочного этапа чемпионата мира по баскетболу 2019 года сборная Армении не смогла победить сборную Боснию и Герцеговины, сообщает пресс-служба НОК Армении.
В решающей игре наша команда со счетом 66:83 на своей площадке уступила сопернику. В случае победы сборная Армении прошла бы в следующий раунд, однако нашим баскетболистам немного не хватило.
В первой четверти наши были впереди – 25:24. Однако перед большим перерывом ситуация поменялась и гости вышли вперед в счете – 44:41. В третьей четверти соперник вновь победил с разницей в три очка. В заключительной четверти Босния и Герцеговина смогла увеличить разницу в счете, завершив игру в свою пользу – 66:83.
Лучшим в сборной Армении стал Райан Ботрайт, набравший 22 очка.
Таким образом, на предварительном этапе из группы "А" в следующий этап ЧМ-2019 вышли сборные Швеции и Боснии и Герцеговины.