Գարո Փայլանը պատասխանել է հայերին վիրավորած Անկարայի քաղաքապետին
Թուրքիայի քրդական «Ժողովուրդների դեմոկրատական» (HDP) կուսակցության հայ պատգամավոր Կարո Փայլանը Twitter-ի իր էջում պատասխանել է Անկարայի քաղաապետ Մելիհ Գյուքչեքի գրառմանը, հայտնում է News.am-ը։
«Ջեմ Օզդեմիրը պատմություն կանցնի որպես Թուրքիայի պարծանք, իսկ դու՝ ռասիստ, ֆաշիստ, անամոթ», - գրել է Կարո Փայլանը։
Նշենք, որ Գերմանիայի «Կանաչների» կուսակցության թուրք համանախագահ Ջեմ Օզդեմիրը մի հարցազրույցում ասել էր, թե Էրդողանի հետ խոսելու միակ լեզուն նրան իր տեղը ցույց տալն է, ինչն էլ կատաղեցրել էր Անկարայի քաղաքապետին։ Վերջինս Twitter-ի իր էջում նրան «հայի վաստակ» էր անվանել։

Garo Paylan Responds to the Mayor of Ankara who Insulted Armenians
Garo Paylan, Istanbul Armenian MP from the opposition pro-Kurdish People’s Democratic Party (HDP) of Turkey, responded to the mayor of Ankara Melih Gökçek on his Twitter account, News.am reports.
"Cem Özdemir will enter history as Turkey’s pride, and you - as the racist, fascist, shameless," Paylan tweeted.
In one of his interviews German Turk Cem Özdemir, co-chairs of the left-wing Alliance 90/the Greens party, said the only language to speak with President Recep Tayyip Erdoğan was to put him in his place.