Գարո Փայլանը պատասխանել է հայերին վիրավորած Անկարայի քաղաքապետին
Թուրքիայի քրդական «Ժողովուրդների դեմոկրատական» (HDP) կուսակցության հայ պատգամավոր Կարո Փայլանը Twitter-ի իր էջում պատասխանել է Անկարայի քաղաապետ Մելիհ Գյուքչեքի գրառմանը, հայտնում է News.am-ը։
«Ջեմ Օզդեմիրը պատմություն կանցնի որպես Թուրքիայի պարծանք, իսկ դու՝ ռասիստ, ֆաշիստ, անամոթ», - գրել է Կարո Փայլանը։
Նշենք, որ Գերմանիայի «Կանաչների» կուսակցության թուրք համանախագահ Ջեմ Օզդեմիրը մի հարցազրույցում ասել էր, թե Էրդողանի հետ խոսելու միակ լեզուն նրան իր տեղը ցույց տալն է, ինչն էլ կատաղեցրել էր Անկարայի քաղաքապետին։ Վերջինս Twitter-ի իր էջում նրան «հայի վաստակ» էր անվանել։

Гаро Пайлан ответил оскорбившему армян мэру Анкары
Мэр Анкары Мелих Гекчек назвал депутата Бундестага от Партии зеленых Джема Оздемира армянином, желая его оскорбить. Депутат армянского происхождения от прокурдской "Демократической партии народов" Гаро Пайлан ответил Гекчеку в своем микроблоге в Twitter, сообщает Sputnik Армения.
"Имя Джема Оздемира будет вписано золотыми буквами в историю Турции, а твое станет позором", - написал Пайлан.
Отметим, что мэр Анкары Мелих Гекчек и в прошлом употреблял слово "армянин" как оскорбление.
Напомним: Оздемир активно лоббировал резолюцию о признании Геноцида армян в Бундестаге. Депутаты Бундестага приняли резолюцию, которая признает преступления против армян в 1915 году Геноцидом 2 июня 2016 года. Резолюция была одобрена подавляющим большинством депутатов.