Հայաստանն ու Սերբիան պատրաստ են Սիրիայի ականազերծման կոալիցիայի անդամ դառնալ
Հայաստանն ու Սերբիան պատրաստ են Սիրիայի ականազերծման միջազգային կոալիցիայի անդամ դառնալ: Այս մասին հայտնել է Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարության ներկայացուցիչ Ալեքսանդր Նովիկովը, հաղորդում է «Սպուտնիկ Արմենիա»-ն` հղում կատարելով «ՌԻԱ Նովոստի»-ին։
Տվյալ պահին, նրա խոսքով, ՌԴ պաշտպանության նախարարությունն աշխատանքներ է տանում` Սիրիայի տարածքի ականազերծման կոալիցիայի ստեղծման համար։
«Համապատասխան հաղորդագրություններ էին ուղարկվել Իրանի, Եգիպտոսի, Սերբիայի, Հայաստանի, Թուրքիայի ու ԱՄԷ պաշտպանական գերատեսչություններ։ Իրենց ստորաբաժանումները պատրաստ են ուղարկել Հայաստանն ու Սերբիան, դիտարկվում է չինական սակրավորների ներգրավման հնարավորությունը», – լրագրողներին է ասել Նովիկովը «Բանակ – 2017» ֆորումի շրջանակում։

Армения готова войти в коалицию по разминированию Сирии
Армения и Сербия готовы стать участниками международной коалиции по разминированию Сирии, сообщил начальник управления главка международного военного сотрудничества Минобороны России Александр Новиков, передает Sputnik Армения ссылаясь на РИА Новости.
В данный момент, по его словам, российское оборонное проводит работу по созданию коалиции по разминированию сирийской территории.
"Были направлены соответствующие обращения представителям оборонных ведомств Ирана, Египта, Сербии, Армении, Турции и ОАЭ. Готовы направить свои подразделения Армения и Сербия, прорабатывается возможность привлечения китайских саперов", — сказал Новиков журналистам в рамках форума "Армия-2017".