Պուտին. Թրամփն իմ հարսնացուն չէ
Ի պատասխան այն հարցին թե ինքը հիասթափվա՞ծ է Դոնալդ Թրամփից՝ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինն ասել է, որ նա հարսնացու չէ, որ նրանից հիասթափվի, փոխանցում է NEWS.am-ը՝ վկայակոչելով «ՌԻԱ Նովոստի»-ն:
«Ինչ վերաբերում է հիասթափվելուն, հիասթափություն չէ…ձեր հարցն անչափ պարզունակ է: Թրամփն իմ հարսնացուն չէ, և ես էլ նրա ո՛չ հարսնացուն եմ, ո՛չ փեսացուն: Մենք պետական գործունեությամբ ենք զբաղվում, յուրաքանչյուր երկիր իր շահերն ունի»,- երեքշաբթի կայացած մամուլի ասուլիսում լրագրողներին ասել է նա:
«Իր գործունեության մեջ Թրամփն առաջնորդվում է իր երկրի ազգային շահերով, ես՝ իմ երկրի»,- ավելացրել է Պուտինը:

Путин: "Трамп мне не невеста"
Президент России Владимир Путин назвал наивным вопрос, разочарован ли он в своем американском коллеге Дональде Трампе, пояснив, что тот не невеста, чтобы в нем разочаровываться, сообщает РИА Новости.
"Что касается разочарования, не разочарования… ваш вопрос звучит очень наивно. Он же (Трамп) не невеста мне, и я ему не невеста, не жених. Мы занимаемся государственной деятельностью, у каждой страны есть свои интересы", - сказал он журналистам на пресс-конференции во вторник.
"Трамп в своей деятельности руководствуется национальными интересами своей страны, я - своей", - добавил Путин.