ԵՄ-ն չպետք է վանի Թուրքիային. Մեծ Բրիտանիայի ԱԳ նախարար
Եվրամիությունը չպետք է վանի Թուրքիային, կարծում է Մեծ Բրիտանիայի արտաքին գործերի նախարար Բորիս Ջոնսոնը:
«Ես կարծում եմ՝ մենք չպետք է վանենք Թուրքիային: Թուրքիան մեծ, ռազմավարական տեսակետից կարևոր երկիր է մեզ բոլորիս համար»,- ասել է նա Տալլինում Եվրամիության արտաքին գործերի նախարարների ոչ պաշտոնական գագաթաժողովի շրջանակներում:
Հիշեցնենք, վերջին շրջանում եվրոպական մի շարք երկրներ, այդ թվում նաև Գերմանիան և Ֆրանսիան, Բրյուսելից պահանջել են դադարեցնել ԵՄ անդամակցության շուրջ բանակցությունները Թուրքիայի հետ:

Глава МИД Британии: ЕС не должен отталкивать Турцию
Глава МИД Великобритании Борис Джонсон считает, что Евросоюз не должен "отталкивать прочь" Турцию, потому что это "великая страна", передает РИА Новости.
"Мое личное мнение - нам не следует отталкивать Турцию прочь. Турция – это великая страна, стратегически важная", - сказал Джонсон в Таллине, где проходит неформальная встреча глав МИД членов ЕС.
По словам Джонсона, представители стран-участников встречи "едины во мнении, что необходимо удостовериться, что Турция движется в правильном направлении".
"Есть согласие по поводу соблюдения прав человека в Турции, по поводу амнистии, относительно международных служащих, в особенности, журналистов", - добавил представитель Великобритании.