ՌԴ ՊՆ-ն հերքել է «Արևմուտք-2017» զորավարժություններին հանդիսատեսին հրթիռակոծելու մասին հաղորդագրությունները
Военное обозрение
ՌԴ ՊՆ-ն հերքել է ռուս-բելառուսական «Արևմուտք-2017» զորավարժությունների ընթացքում լրագրողների ուղղությամբ արձակված հրթիռային հարվածի մասին հաղորդագրությունները՝ դրանք անվանելով հիմարություն և սադրանք: Այդ մասին հայտնել են Արևմտյան ռազմական շրջանի մամուլի ծառայությունից, հաղորդում է ТАСС-ը:
Ավելի վաղ ԶԼՄ-ները հաղորդել էին, որ զորավարժությունների ընթացքում Կա-52 ուղղաթիռը պատահաբար հրթիռակոծել է Սանկտ Պետերբուրգի  «Լուժսկիյ» պոլիգոնի մոտ գտնվող հանդիսատեսին:
Ռազմական շրջանի մամուլի ծառայությունում ընդգծել են, որ սեպտեմբերի 18-ին ոչ մի միջադեպ տեղի չի ունեցել ՝ կապված զորավարժությունների շրջանակում ավիացիայի աշխատանքի հետ: Զորավարժություններին հետևել են ռուսական և օտարերկրյա ԶԼՄ-ների բազմաթիվ ներկայացուցիչներ, ինչպես նաև ռազմական կցորդներ՝ ավելի քան 50 երկրից:

В минобороны России опровергли сообщения о ракетном ударе по журналистам на учениях "Запад-2017"
Сообщения о якобы "залпе по толпе журналистов" в ходе учений "Запад-2017" являются глупостью и провокацией. Об этом заявили во вторник в Западном военном округе (ЗВО),  передает ТАСС.
Ранее в СМИ появилась информация, что во время маневров вертолет Ка-52 случайно обстрелял ракетами зрителей, находившихся рядом с полигоном Лужский под Санкт-Петербургом.
В пресс-службе округа подчеркнули, что 18 сентября никаких происшествий, связанных с работой армейской авиации в рамках учений, не было. За маневрами наблюдали многочисленные представители российских и иностранных СМИ, а также военные атташе из более 50 стран.