Արցախում նշում են Ստեփանակերտի օրը (լուսանկարներ)
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 23-ին մասնակցել է Ստեփանակերտի օրվան նվիրված տոնական միջոցառմանը: Այս մասին հայտնում են Արցախի նախագահի մամուլի ծառայությունից:
Երկրի ղեկավարն այցելել է մայրաքաղաքի Ստեփան Շահումյանի անվան պուրակ և ծաղկեպսակ դրել Ստեփան Շահումյանի հուշարձանին:
Միջոցառմանը ներկա էին Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետի պաշտոնակատար Արայիկ Հարությունյանը, Ստեփանակերտ քաղաքի քաղաքապետ Սուրեն Գրիգորյանը, Երևանի քաղաքապետարանի պատվիրակությունը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Artsakh Celebrates the Day of Stepanakert (Photos)
On September 23 Artsakh Republic President Bako Sahakyan partook at the solemn event dedicated to the Day of Stepanakert, the press service of Artsakh president reports.
The Head of the State visited the park after Stephan Shahoumyan in the capital and laid wreath on the monument of Stephan Shahoumyan.
National Assembly chairman Ashout Ghoulyan, acting prime-minister Arayik Haroutyunyan, mayor of the Stepanakert city Souren Grigoryan, delegation of the Yerevan city administration and other officials were present at the event.