Արցախում նշում են Ստեփանակերտի օրը (լուսանկարներ)
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 23-ին մասնակցել է Ստեփանակերտի օրվան նվիրված տոնական միջոցառմանը: Այս մասին հայտնում են Արցախի նախագահի մամուլի ծառայությունից:
Երկրի ղեկավարն այցելել է մայրաքաղաքի Ստեփան Շահումյանի անվան պուրակ և ծաղկեպսակ դրել Ստեփան Շահումյանի հուշարձանին:
Միջոցառմանը ներկա էին Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետի պաշտոնակատար Արայիկ Հարությունյանը, Ստեփանակերտ քաղաքի քաղաքապետ Սուրեն Գրիգորյանը, Երևանի քաղաքապետարանի պատվիրակությունը, պաշտոնատար այլ անձինք:

В Арцахе отмечают День Степанакерта (фотографии)
23 сентября президент Республики Арцах Бако Саакян принял участие в торжественном мероприятии, посвященном Дню города Степанакерта, сообщает пресс-ллужба президент Республики Арцах.
Глава государства посетил столичный парк имени Степана Шаумяна и возложил венок к памятнику Шаумяну.
На мероприятии присутствовали председатель Национального Собрания Ашот Гулян, исполняющий обязанности премьер-министра Араик Арутюнян, мэр Степанакерта Сурен Григорян, делегация мэрии города Еревана, другие должностные лица.