ԼՂՀ ՊԲ. անցած շաբաթվա ընթացքում հակառակորդն արձակել է ավելի քան 4000 կրակոց
Սեպտեմբերի 17-ից 23-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է հիմնականում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 4000 կրակոց: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ ՊԲ մամուլի ծառայությունից:
Բացի հրաձգային զինատեսակներից, առաջնային գծի հարավարևելյան հատվածում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետեր:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են առաջնագծում պահպանել թելադրողի իրենց դերը և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկում մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

Минобороны Арцаха: ВС Азербайджана применили автоматические гранатометы
По оперативным данным, в период с 17 по 23 сентября ВС Азербайджана продолжали нарушать режим прекращения огня на карабахско-азербайджанской границе, сообщает пресс-служба минобороны Республики Арцах.
За указанный период противник нарушал режим перемирия в основном из стрелкового оружия различного калибра, произведя в направлении армянских позиций более 4000 выстрелов.
Кроме того, на юго-западном участке передовой ВС Азербайджана помимо стрелковых видов вооружения применили также автоматические гранатометы.
Подразделения Армии обороны по-прежнему сохраняют на передовой позиции диктующей стороны и предпринимают необходимые шаги для организации надежной защиты боевых постов.