Սիրիայում գերեվարված ռուսաստանցիների ինքնությունը ճշտվում է. Պեսկով
Սիրիայում գերեվարված ռուսաստանցիների ինքնությունը եւ միջադեպի հանգամանքները ճշտվում են համապատասխան ստորաբաժանումների կողմից, ասել է ՌԴ նախագահի մամուլի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը, փոխանցում է ՌԻԱ Նովոստին:
Հարցին, թե Կրեմլը գերիներին ազատելու պլաններ ունի, թե ոչ  Պեսկովը պատասխանել է. «Նրանց գերեվարման հնարավոր հանգամանքները, ինքնության պարզումը իրականացնում են մեր համապատասխան գերատեսչությունները»:
Նախօրեին արեւմտյան լրատվամիջոցներում տեղեկություններ էին հայտնվել, որ ԻՊ խմբավորումը տեսանյութ է տարածել գերեվարված ռուսաստանցիների մասին։ ՌԴ ՊՆ–ն հերքել է ռուս զինծառայողների գերեվարման մասին տեղեկությունները։

Песков: личности "плененных" в Сирии россиян выясняются
Личности плененных в Сирии россиян и обстоятельства произошедшего выясняются соответствующими ведомствами, сообщил журналистам в четверг пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков, сообщает РИА Новости.
"Возможные обстоятельства их пленения, подтверждение их личностей — это то, чем занимаются наши соответствующие ведомства", - ответил Песков на вопрос о том, есть ли в Кремле планы по вызволенною пленных.
Накануне в западных СМИ появилась информация, что группировка ИГ* опубликовала видео с двумя якобы захваченными в плен россиянами. О службе в ВС РФ на записи мужчины не говорят. Минобороны РФ опровергло информацию о пленении российских военнослужащих.