Ազնավուրն ու Լեգրանը ելույթ կունենան «Ուրարտու» մրցանակաբաշխության ժամանակ
2017թ. նոյեմբեր 3-ին Կրեմլի պետական պալատում տեղի կունենա «Ուրարտու» ամենամյա ազգային երաժշտական մրցանակաբաշխությունը համաշխարհային աստղեր՝ Շառլ Ազնավուրի, Միշել Լեգրանի, Իոսիֆ Կոբզոնի, Ջիվան Գասպարյանի, Ժան Թաթլյանի, Մարիա Գուլեգինայի, Արտո Թունջբոյաջյանի, Ռուբեն Մաթեւոսյանի, Հովհաննես Չեքիջյանի, Վիլեն Գալստյանի, Ռոզի Արմենի, Ստաս Նամինի մասնակցությամբ: Այս մասին հայտնում է Կրեմլի պետական պալատի պաշտոնական կայքը։
Համերգին հանդես կգան նաև Հարութ Փամբուկչյանը, Շուշան Պետրոսյանը, Թաթա Սիմոնյանը, Նունե Եսայանը, Սիրուշոն, Արսեն Պետրոսովը, Արտաշ Ասատրյանը, Լիլիթ Հովհաննիսյանը, Ռազմիկ Ամյանը, Չառլի Արմսթրոնգը, Իգոր Սարուխանովը, Ալեքսանդր Սերովը, Մարտին Մկրտչյանը, Ն.Ս. Նադեժնիայի անվան «Բելյոզղկա» համույթը, Մ.Ե. Պյատնիցկու անվան երգչախումբն և այլ արտիստներ ու համույթներ։
Արարողության հյուրերի թիվը կհասնի հինգ հազարի։ Գաղափարի հեղինակները մտադիր են ամեն տարի հատուկ մրցանակով ընդգծել այն մարդկանց անունները, ովքեր ներդրում են ունեցել մշակույթի զարգացման գործում։

Азнавур и Легран - на армянской музыкальной премии в Кремле
3 ноября 2017 года в Государственном Кремлевском Дворце состоится церемония вручения ежегодной национальной музыкальной премии "УРАРТУ" с участием артистов мировой сцены: Шарль Азнавур, Мишель Легран, Иосиф Кобзон, Дживан Гаспарян, Жан Татлян, Мария Гулегина, Арто Тунчбояджян, Рубен Матевосян, Оганес Чекиджян, Вилен Галстян, Рози Армен, Стас Намин, сообщает официальный сайт Государственного Кремлевского Дворца.
Выступят также Арут Памбукчян, Шушан Петросян, Тата Симонян, Нуне Есаян, Мартин Йорганс, Сирушо, Арсен Петросов, Арташ Асатрян, Лилит Ованисян, Размик Амян, Андрэ, Нерсик и Арабо Испиряны, Мигран Царукян, Чарли Армстронг, Игорь Саруханов, Александр Серов, Мартин Мкртчян, Ансамбль "Березка" им. Н.С. Надеждиной, Хор Сретенского монастыря, Хор им. М.Е. Пятницкого и многие другие артисты и коллективы.
Гостями церемонии станут более пяти тысяч человек. По замыслу авторов идеи, ежегодно будут отмечаться персоны, внесшие весомый вклад в развитие культурной жизни страны.