Հանդբոլ. «Արցախը» դարձել է Մ 17 տարեկան աղջիկների Հայաստանի չեմպիոն
Արցախում կայացել է հանդբոլի մինչեւ 17 տարեկան աղջիկների Հայաստանի առաջնությունը, հայտնում է Ազգային Օլիմպիական Կոմիտեի պաշտոնական կայքը:
Չեմպիոն դարձել է Արցախի թիմը, որը խաղացել է առանց պարտության եւ վաստակել վեց միավոր:
Երկրորդ տեղը չորս միավորով զբաղեցրել է «Շենգավիթը», երրորդը՝ «Աջափնյակը» (երկու միավոր): Վանաձորի թիմն այս առաջնությունում չի կարողացել ոչ մի հաղթանակ գրանցել եւ չորրորդ տեղում է:
Հայաստանի հանդբոլի ֆեդերացիայի լրատվության ծառայության պատասխանատու Արմինե Բեգլարյանը ՀԱՕԿ լրատվականին հայտնեց, որ այս տարի թիմերի քանակը երկուսով կրճատվել է: Նրա խոսքով, Հայաստանի տարբեր տարիքայինների առաջնությունները պարբերաբար անցկացվում են Արցախում, Հայաստանի տարբեր մարզերում՝ հանդբոլի մասսայականացման համար:

Гандбол: Арцах стал чемпионом Армении среди девушек
В Арцахе состоялся чемпионат Армении по гандболу среди девушек до 17 лет. Победителем стала команда Арцаха, которая провела турнир без поражений и набрала шесть очков, сообщает пресс-служба НОК Армении.
Второе место с 4 очками занял "Шенгавит", третье - "Ачапняк" (два очка). Команда Ванадзора в этом первенстве не смогла набрать очков и стала четвертой.
Глава информационной службы Федерации гандбола Армении Армине Бегларян сообщила пресс-службе НОКА, что в этом году количество команд сократилось на две. По ее словам, чемпионаты Армении различных возрастных групп периодически проводятся в Арцахе и марзах Армении с целью популяризации гандбола.