Բարսելոնայի քաղաքապետը դեմ է Կատալոնիայի անկախացմանը
Հանրաքվեն բավարար չէ Կատալոնիան անկախ հռչակելու համար, հայտարարել է Բարսելոնայի քաղաքապետ Ադա Կոլաուն:
«Քվեարկության արդյունքները չեն կարող երաշխիք դառնալ անկախության հռչակման համար, սակայն դրանք հնարավորություն են երկխոսության և միջազգային միջնորդության համար», - հայտարարել է Կոլաուն:
Նա նաև կոչ է արել Կատալոնիայի և Իսպանիայի ղեկավարներին երկխոսություն սկսել՝ իջեցնելով հասարակություններում լարվածության մակարդակը:
Հիշեցնենք, իսպանական իշխանությունները խոստացել են չեղարկել Կատալոնիայի ինքնավարությունն, եթե վերջինս հանրաքվեից հետո անկախություն հռչակի:

Мэр Барселоны против провозглашения независимости Каталонии
Одного референдума недостаточно для того, чтобы провозгласить независимость Каталонии. Об этом заявила мэр Барселоны Ада Колау, передает Корреспондент.
"Результаты голосования не могут стать гарантией для провозглашения независимости, но являются возможностью для построения диалога и международного посредничества", - заявила Колау.
Она также призвала лидеров Каталонии и Испании к диалогу и начать "строить мосты", снижая при этом напряженность в обществе.
Напомним, испанские власти пообещали отменить автономию Каталонии, если та заявит о независимости, после проведенного референдума.