Ադրբեջանը կրկին դրսևորել է ակտիվություն. հայկական կողմը կորուստներ չունի
Հոկտեմբերի 24-ի կեսօրից հետո արցախա-ադրբեջանական սահմանի որոշ հատվածներում հակառակորդը կրկին դրսևորել է ակտիվություն՝ տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից բացի, կիրառելով նաև ականանետեր: Ինչպես հայտնում են ԱՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից, մասնավորապես, Մարտակերտի և Մարտունու պաշտպանական ուղղություններում տեղակայված հայկական դիրքերի վրա ադրբեջանական զինուժը 60 մմ-ոց ականանետերից արձակել է 23 արկ: Արկակոծության արդյունքում ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները որևէ կորուստ չեն կրել:
Երեկոյան և գիշերվա ընթացքում իրադրությունը հանգիստ է եղել:
ՊԲ հերթապահ զորամասերը առաջնագծի ողջ երկայնքով շարունակում են աչալրջորեն վերահսկել իրավիճակը և ըստ մարտական կարգադրության կատարել իրենց առջև դրված խնդիրը:

Минобороны Арцаха: ВС Азербайджана из минометов обстреляли армянские позиции
По оперативным данным, после полудня вторника, 24 октября, на некоторых участках арцахско-азербайджанской границы ВС Азербайджана вновь проявили активность, помимо стрелкового оружия, применив также минометы, сообщает пресс-служба минобороны Республики Арцах.
По армянским позициям, дислоцированным в оборонительных направлениях Мартакерта и Мартуни, ВС Азербайджана из минометов 60-мм выпустили 23 снаряда. Вследствие обстрела передовые подразделения Армии обороны каких-либо потерь не понесли.
Вечером и в течение ночи обстановка была стабильной.
Передовые подразделения Армии обороны по всей протяженности передовой продолжает бдительно контролировать ситуацию и выполнять поставленные перед ними задачи в соответствии с боевыми поручениями.