Մարգարիտա Սիմոնյանը Forbes-ի վարկանիշում առաջ է անցել Հիլարի Քլինթոնից
Russia Today-ի գլխավոր խմբագիր Մարգարիտա Սիմոնյանը «Ֆորբս» ամսագրի ամենաազդեցիկ կանանց ցուցակում առաջ է անցել ԱՄՆ նախկին պետքարտուղար Հիլարի Քլինթոնից: Սիմոնյանն առաջին անգամ է հայտնվել վարկանշային այս աղյուսակում՝ հայտնվելով 52-րդ հորիզոնականում:
«Դեռ մոկ տարի առաջ մարդկանց մեծամասնությունը չգիտեր, ով է Մարգարիտա Սիմոնյանը: Հիմա նրան քննարկում են տեխնոլոգիական, քաղաքական և մեդիա շրջանակներում», - գրում է Forbes-ը:
Նշենք, որ վարկանշային աղյուսակի առաջին հորիզոնականները զբաղեցրել են Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելը, Մեծ Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Թերեզա Մեյը և Մելինդա Գեյթսը:

Маргарита Симоньян в рейтиге Forbes обогнала Хиллари Клинтон
Главный редактор МИА "Россия сегодня" и RT Маргарита Симоньян обошла экс-госсекретаря и кандидата в президенты США Хиллари Клинтон в рейтинге 100 самых влиятельных женщин мира по версии журнала Forbes. Журналистка, впервые вошедшая в этот рейтинг, оказалась на 52-й строчке, передает life.ru.
"Ещe год назад большинство людей не знали, кто такая Маргарита Симоньян. Сейчас еe обсуждают в технологических, политических и медиакругах", - пишет Forbes.
Отметим, что первые строчки рейтинга заняли главы правительств ФРГ и Великобритании Ангела Меркель и Тереза Мэй, а также Мелинда Гейтс. Клинтон оказалась на 65-м месте. В список также попала председатель Центробанка РФ Эльвира Набиуллина.