Ամերիկացի գործիչները կոչ են անում մասնակցել «Բերքառատ Արցախ» հեռուստամարաթոնին
Լոս Անջելեսի քաղաքապետ Էրիկ Գարսեթին, ԱՄՆ-ի կոնգրեսականներ Ադամ Շիֆը և Թուլսի Գաբարդը կոչ են անում միանալ «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի հեռուստամարաթոնին, հայտնում է Artsakhpress-ը:
Լոս Անջելեսի քաղաքապետը իր համաքաղաքացիներին դիմել է կոչով. «Այսօր փոքր աջակցություն ցուցաբերելով՝ դուք ապագայի մեծ փոփոխությունների երաշխավորն եք դառնում»։
Կոնգրեսական Թուլսի Գաբարդը նշել է, որ իր գործունեության 25 տարիների ընթացքում Հիմնադրամը 350 մլն ԱՄՆ դոլարի ծրագրեր է իրականացրել Հայաստանում և Արցախում։ «Հիմնադրամի յուրաքանչյուր ներդրման շնորհիվ Հայաստանի և Արցախի տնտեսությունը բարգավաճում է, բացվում են աշխատատեղեր։ Շնորհակալ եմ, որ այս մեծ ծրագրի մի մասն եք»,- ասել է կոնգրեսականը:
Իսկ կոնգրեսական Ադամ Շիֆն իր ելույթում նշել է․ «Այս տարվա Մարաթոնը կհեշտացնի և ավելի բարեկեցիկ կդարձնի արցախցու կյանքը։ Եկեք աջակցենք մեր եղբայրներին և քույրերին Արցախում՝ միանալով Մարաթոնին»։

US Congressmen Call to Join the 2017 Telethon of Hayastan All Armenian Fund
US officials call for joining the 2017 Telethon of Hayastan (Armenia) All Armenian Fund, Artsakh Press reports.
Like every year, many prominent figures have issued messages this time, too, calling on people to join this telethon. Among them are Los Angeles Mayor Eric Garcetti, and Congress members Adam Schiff and Tulsi Gabbard.
In particular, Congressman Schiff stated that this year’s telethon would  make the lives of the people of Artsakh  easier and more prosperous.
Congresswoman Gabbard noted that thanks to every contribution to the aforesaid fund, the economy of Armenia and Artsakh was prospering and new jobs were opening.
This year’s telethon will take place on November 23 under the slogan "Fruitful Artsakh."
The proceeds from this fundraising will be used for drilling deep-water wells, and installation of new irrigation water networks and solar power stations in Artsakh (Nagorno-Karabakh Republic).