Մատենադարան-Գանձասար այցելող օտարերկրացիների թիվն աճել է
Մատենադարան-Գանձասար գիտամշակութային կենտրոնն ընթացիկ տարվա հունվար-հոկտեմբեր ամիսներին ընդունել է 13500 այցելուների՝ նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի 11500-ի փոխարեն, փոխանցում է Արցախպրեսը:
Երևանի Մեսրոպ Մաշտոցի անվան Մատենադարանի մասնաճյուղ Մատենադարան-Գանձասար գիտամշակութային կենտրոնի գործունեության համակարգող Արամ Թորոսյանի խոսքով՝ օտարերկրյա այցելուների թիվը, նախորդ տարվա համեմատ աճել է շուրջ 50 տոկոսով:
Ա. Թորոսյանը նշել է նաև, որ ԱՀ Պաշտպանության բանակի հետ համագործակցության շրջանակներում պարբերաբար գիտամշակութային կենտրոն են այցելում   նաև զինծառայողներ:

Число иностранных посетителей научно-культурного центра Матенадаран-Гандзасар увеличилось
Научно-культурный центр '’Матенадаран-Гандзасар имени Месропа Маштоца’’ в Мартакертском районе Республики Арцах в январе-октябре текущего года принял 13500 посетителей, взамен 11500 посетителей за аналогичный период прошлого года, передает Арцахпресс.
Как сообщает координатор арцахского филиала ереванского Матенадарана Арам Торосян, в контексте общего числа посетителей количество иностранных туристов увеличилось примерно на 50 % по сравнению с прошлым годом.
Торосян также отметил, что в рамках сотрудничества с Армией обороны Республики Арцах  научно-культурный центр регулярно посещают военнослужащие.