Երևանում անցկացվող Կարիերայի և ձեռներեցության տոնավաճառին 180 թափուր աշխատատեղ է ներկայացվել
Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանության աջակցությամբ այսօր Երևանում կայացել է Կարիերայի և ձեռնարկատիրության տոնավաճառը, որը կազմակերպվել էր IAB Բիզնեսի միջազգային ակադեմիաjի և Career Lab-ի կողմից, փոխանցում է banks.am-ը:
«Մարիոթ» հյուրանոցում անցկացվող տոնավաճառի շրջանակում հանդիպելու հնարավորություն են ստացել աշխատանք փնտրողներն ու առաջարկողները: Մասնակիցները խորհուրդներ են ստացել կենսագրական կազմելու վերաբերյալ, քննարկումներ ունեցել ապագայի աշխատանքների, մասնագիտական կողմնորոշման և այլ հարցերի շուրջ:
Տոնավաճառին մասնակցող գործատուները ներկայացրել են շուրջ 180 թափուր տեղ:
«Այսօրվա գլոբալ աշխարհում ձեռներեցներն ու աշխատանք փնտրողները պետք է ճկուն լինեն, պատրաստ ռիսկի դիմել և օգտվել հնարավորություններից, երբ դրանք ընձեռվում են: Այս միջոցառումն հենց մի այդպիսի հնարավորություն է»,- ասել է  Հայաստանում ԱՄՆ դեսպան Ռիչարդ Միլսը:
Կարիերայի և ձեռներեցության տոնավաճառը ԱՄՆ դեսպանության աջակցությամբ իրականացված ամենամեծ ամփոփիչ միջոցառումն է այս տարվա Ձեռներեցության համաշխարհային շաբաթվա ընթացքում, որը ձեռներեցության խթանմանն ուղղված տարբեր միջոցառումներով նշվում է աշխարհի ավելի քան 170 երկրներում:

More Than 180 Vacancies Presented at Work Fair in Yerevan
To cap off a busy Global Entrepreneurship Week, the U.S. Embassy in Yerevan, together with Career Lab and International Academy of Business, connected job recruiters with job seekers at a career and entrepreneurship fair at the Marriott Hotel in Yerevan, news.am reports.
The fair offered workshops on resume writing, panel discussions on jobs of the future, career guidance, and more. Companies with current vacancies to fill – more than 180 vacancies in total – attended the fair aiming to recruit Armenia’s top talent.
"In today’s globalized world, entrepreneurs and job seekers alike have to be flexible, willing to take risks, and able to seize on opportunities when they are presented," said U.S. Ambassador to Armenia Richard M. Mills, Jr., at the fair’s opening ceremony, "And this fair is one such opportunity."
The career and entrepreneurship fair is the largest U.S. Embassy-supported event in Armenia during Global Entrepreneurship Week, a weeklong promotion of entrepreneurship in nearly 170 countries worldwide.  The U.S. Embassy in Yerevan worked with alumni of its various exchange programs to support entrepreneurs through discussions with successful women business owners, a "pitch night" for fledgling companies in need of business advice, and discussions on how to run a successful business in Armenia.