Օդի ջերմաստիճանը կնվազի
Նոյեմբերի 20-ի գիշերը հանրապետության շրջանների զգալի մասում սպասվում է անձրև: Իսկ նոյեմբերի 20-ի ցերեկը և 21-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, փոխանցում է Panorama.am-ը:
ԱԻՆ մամուլի ծառայությունը տեղեկացնում է, որ նոյեմբերի 22-ին Բարենցի ծովից ներխուժող ցուրտ ճակատի անցմամբ պայմանավորված բոլոր մարզերում սպասվում են տեղումներ` Շիրակում, Գեղարքունիքում, Կոտայքի, Արագածոտնի, Վայոց ձորի լեռնային շրջաններում` ձյան, Լոռիում, Կոտայքի, Արագածոտնի, Վայոց ձորի և Սյունիքի նախալեռնային շրջաններում՝ ձնախառն անձրևի, Տավուշում, Արարատում, Արմավիրում, Սյունիքի հովիտներում և Արցախում՝ անձրևի տեսքով:
Քամին՝ արևմտյան՝ 3-8 մ/վ: Նոյեմբերի 22-ին սպասվում է քամու ուժգնացում, առանձին հատվածներում 20-25 մ/վ, լեռնային մարզերում՝ բուք, ցածր հորիզոնական տեսանելիություն:
Օդի ջերմաստիճանը նոյեմբերի 22-ի ցերեկը կնվազի 6-8 աստիճանով:
Երևանում՝ նոյեմբերի 20-ի գիշերը, սպասվում է անձրև: Նոյեմբերի 20-ի ցերեկը և 21-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, 22-ին ժամանակ առ ժամանակ սպասվում են տեղումներ, բարձրադիր գոտում ձնախառն անձրևի, ցածրադիր հատվածներում անձրևի տեսքով:

Air Temperature to Go Down
Rain is expected at night of November 20 in many parts of Armenia. On November 20-21 during daytime no precipitation is expected, Panorama.am reports.
According to Armenian State Hydrometeorological and Monitoring Service, coldness coming from the Barents Sea on November 22 and precipitation is expected in the mountain parts of Shirak, Gegharkunik, Kotayk, Aragatsotn, Vayots Dzor with snow, in the foothills parts of Lori, Kotayk, Aragatsotn, Vayots Dzor and Syunik rain with snow, in Tavush, Ararat, Armavir and in the valleys of Syunik and Artsakh with rain.
West wind speed is 3-8 m/s, on November 22 the wind intensification is expected, in some areas 20-25m/s, the snowstorm in mountain regions, low horizontal visibility. On November 22 during daytime the air temperature will go down by 6-8 degrees.
In capital Yerevan rain is expected at night of November 20. On November 20-21 no precipitation is expected, on 22 time by time in upland zone there is a precipitation of rain with snow in other parts with rain.