ԵՄ նախագահը գոհ չէ ԱլԳ գագաթաժողովի ամփոփիչ փաստաթղթից
ԵՄ խորհրդի նախագահ Դոնալդ Տուսկը հանդես է եկել հայտարարությամբ՝ երեկ Բրյուսելում ընդունված Արևելյան գործընկերության գագաթաժողովի արդյունքում ընդունված ամփոփիչ եզրակացության վերաբերյալ։
«Մենք այսօր ընդունեցինք հռչակագիր, որն, ինչպես միշտ, որոշակի փոխզիջում է։ Ես կցանկանայի, որ այն խոսքերը, որ մենք ամրագրեցինք դրանում, ավելի հավակնոտ լինեին։ Բայց, միաժամանակ, ես կարծում եմ, որ այդ ամենը մեր միասնականության դրսևորում է»,- ասել է նա, հայտնում է Segondya.ua-ն։
Տուսկն ընդգծել է, որ Եվրոպան միշտ պատրաստ է անել հնարավոր ամեն ինչ՝ Արևելյան Եվրոպայի գործընկերներին օգնելու համար։

Дональд Туск недоволен итоговой декларацией саммита Восточного Партнерства
Председатель Европейского Совета Дональд Туск недоволен итоговой декларацией  саммита Восточного Партнерства. Об этом, как передает Segodnya.ua, он заявил на брифинге  в Брюсселе.
"Сегодня мы приняли совместную декларацию, которая, как всегда, является определенным компромиссом. Я бы хотел, чтобы те слова, которые мы задекларировали, были более амбициозными. Но я также считаю, что все это является демонстрацией нашего единства", – подчеркнул он.
По его словам, Европа всегда готова делать все возможное, чтобы помогать партнерам из Восточной Европы.