Թուրքիայում քարերով հարձակվել են հայկական եկեղեցական միության վրա (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Թուրքիայում անհայտ անձիք քարերով հարձակվել են «Փրկության եկեղեցիների միության» Մալաթիայի՝ հայերին պատկանող ներկայացուցչության վրա:
Ինչպես փոխանցում է Ermenihaber-ը՝ հղում կատարելով թուրքական «Gazetekarinca.com» լրատվական կայքին,  հարձակման պահին շենքում մարդ չի եղել, կոտրվել են միայն շենքի ապակիները:
Նշվում է, որ շրջակայքում տեղադրված անվտանգության տեսախցիկները նկարահանել են հարձակումը, և հարձակման մասնակիցներից մի քանիսի դեմքերը պարզորոշ երևում են տեսանյութի մեջ:
Թուրքական ոստիկանությունը դեպքի վերաբերյալ հետաքննություն է սկսել: Հարձակվողները, սակայն դեռևս ձերբակալված չեն:
Հիշեցնենք, որ օրեր առաջ էլ Մալաթիայում անհայտ անձիք գիշերով ներկով տարբերակիչ նշումներ էին արել ալևիների տների պատերին:

В Турции совершено нападение на Армянскую церковную ассоциацию (видео)
В турецком городе Малатья (ранее исторической Западной Армении) было совершено нападение на Армянскую церковную ассоциацию Kуртулуш, передает Sputnik Армения.
На опубликованной на YouTube записи видно, как неизвестные люди разбивают стекла представительства "Союза Церквей Спасения", принадлежащего армянам.
В пятницу здание забросали камнями и скрылись.
Согласно турецкому сайту Hurriyet, прохожие незамедлительно сообщили в полицию. На место происшествия прибыли стражи порядка, допросившие очевидцев и сняли данные с камер видеонаблюдения.
Отмечается, что офис "Союза Церквей Спасения" расположился в книжном магазине и принадлежит армянской общине.