Բակո Սահակյանը հրամանագիր է ստորագրել Հանրային հեռուստառադիոընկերության խորհրդի անդամներ նշանակելու մասին
Համաձայն «Հեռուստատեսության և ռադիոյի մասին» ԼՂՀ օրենքի և Հանրային հեռուստառադիոընկերության խորհրդի անդամի թափուր տեղի համալրման համար մրցույթի անցկացման կարգի` Խորհրդի անդամի երկու թափուր տեղերի համալրման համար 2017 թվականի նոյեմբերի 28-ին հայտարարված մրցույթին մասնակցելու համար դիմել են երեք թեկնածուներ`
Արթուր Վեսմիրի Ներսիսյանը՝ «Հանրային հեռուստառադիոընկերություն» ՓԲԸ գործադիր տնօրեն,
Նվարդ Անդրանիկի Ալեքսանյանը՝ Հանրային ռադիոյի գլխավոր խմբագիր,
Սուրեն Ազատի Միրզոյանը՝ «Արցախկապ» ՓԲԸ նախկին տնօրեն¸ ներկայումս չի աշխատում:
2017 թվականի նոյեմբերի 28-ին անցկացված մրցույթում հանձնաժողովը Արթուր Ներսիսյանին և Նվարդ Ալեքսանյանին հաղթողներ է ճանաչել և, հիմք ընդունելով վերոհիշյալ օրենքն ու կարգը, իր կատարած ընտրության վերաբերյալ գրավոր հիմնավորում է ներկայացրել Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանին` մրցույթում հաղթած թեկնածուներին Խորհրդի անդամ նշանակելու համար:
Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 29-ին հրամանագիր է ստորագրել Արթուր Ներսիսյանին և Նվարդ Ալեքսանյանին Հանրային հեռուստառադիոընկերության խորհրդի անդամներ նշանակելու մասին:

Президент Арцаха подписал указ о назначении членов Совета Общественной телерадиокомпании
Согласно закону Республики Арцах "О телевидении и радио" и порядку проведения конкурса на замещение вакантного места члена Совета Общественной телерадиокомпании для участия в конкурсе на замещение двух вакантных мест члена Совета обратились три кандидата:
Артур Весмирович Нерсисян - исполнительный директор ЗАО "Общественная телерадиокомпания",
Нвард Андраниковна Алексанян - главный редактор Общественного радио,
Сурен Азатович Мирзоян - бывший директор ЗАО "Арцахкап", ныне не работает.
По результатам конкурса, проведенного 28 ноября 2017 года, специальная комиссия признала победившими Артура Нерсисяна и Нвард Алексанян и, приняв за основу вышеназванный закон и порядок, представила президенту Республики Арцах Бако Саакяну письменное обоснование сделанного выбора для назначения победивших на конкурсе кандидатов членами Совета.
29 ноября президент Бако Саакян подписал указ о назначении Артура Нерсисяна и Нвард Алексанян членами Совета Общественной телерадиокомпании, сообщает пресс-служба президента Республики Арцах.