Բակո Սահակյանը հրամանագիր է ստորագրել Հանրային հեռուստառադիոընկերության խորհրդի անդամներ նշանակելու մասին
Համաձայն «Հեռուստատեսության և ռադիոյի մասին» ԼՂՀ օրենքի և Հանրային հեռուստառադիոընկերության խորհրդի անդամի թափուր տեղի համալրման համար մրցույթի անցկացման կարգի` Խորհրդի անդամի երկու թափուր տեղերի համալրման համար 2017 թվականի նոյեմբերի 28-ին հայտարարված մրցույթին մասնակցելու համար դիմել են երեք թեկնածուներ`
Արթուր Վեսմիրի Ներսիսյանը՝ «Հանրային հեռուստառադիոընկերություն» ՓԲԸ գործադիր տնօրեն,
Նվարդ Անդրանիկի Ալեքսանյանը՝ Հանրային ռադիոյի գլխավոր խմբագիր,
Սուրեն Ազատի Միրզոյանը՝ «Արցախկապ» ՓԲԸ նախկին տնօրեն¸ ներկայումս չի աշխատում:
2017 թվականի նոյեմբերի 28-ին անցկացված մրցույթում հանձնաժողովը Արթուր Ներսիսյանին և Նվարդ Ալեքսանյանին հաղթողներ է ճանաչել և, հիմք ընդունելով վերոհիշյալ օրենքն ու կարգը, իր կատարած ընտրության վերաբերյալ գրավոր հիմնավորում է ներկայացրել Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանին` մրցույթում հաղթած թեկնածուներին Խորհրդի անդամ նշանակելու համար:
Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 29-ին հրամանագիր է ստորագրել Արթուր Ներսիսյանին և Նվարդ Ալեքսանյանին Հանրային հեռուստառադիոընկերության խորհրդի անդամներ նշանակելու մասին:

NKR President Signed a Decree Appointing Board Members of the Public TV and Radio Company
In accordance with the NKR law "On Television and Radio" and the procedure of holding a competition for a vacant position for the Public TV and Radio Company Board member the following three candidates have applied for the two vacancies of the Board member to participate in the competition announced on November 28, 2017:
Arthur Nersisyan - executive director of the "Public TV and Radio Company" CJSC,
Nvard Aleqsanyan - chief editor of the Public Radio,
Souren Mirzoyan - former director of the "ArtsakhKap" CJSC, currently unemployed.
According to the results of the competition held on November 28, 2017, the commission recognized Arthur Nersisyan and Nvard Aleqsanyan as winners and based on the aforementioned law and procedure, submitted a written justification to Artsakh Republic President Bako Sahakyan to appoint the winning candidates the Board members, the press service of NKR President reports.
On 29 November President Bako Sahakyan signed a decree according to which Arthur Nersisyan and Nvard Aleqsanyan were appointed Board members of the Public TV and Radio Company.