Գարիկ Մարտիրոսյանն առաջարկել է ռուս մարզիկներին օլիմպիադայում հանդես գալ Հայաստանի դրոշի ներքո (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Ռուս մարզիկները կարող են հանդես գալ հայկական դրոշի ներքո Հարավային Կորեայում կայանալիք ձմեռային օլիմպիադայում, «Պրոժեկտորպերիսհիլթոնի» եթերում ասել է հաղորդման հաղորդավարներից  հայտնի շոումեն Գարիկ Մարտիրոսյանը։
Ինչպես փոխանցում է Sputnik-Արմենիան, ծրագրի հերթական թողարկման մեջ շոուի հաղորդավարներ Ալեքսանդր Ցեկալոն, Սերգեյ Սվետլակովը, Իվան Ուրգանտը և Գարիկ Մարտիրոսյանն անդրադարձել են 2018թ-ի ձմեռային օլիմպիադայից Ռուսաստանին հեռացնելու թեմային:
«Եթե արգելում են ելույթ ունենալ Ռուսաստանի հավաքականի կազմում, ապա կա Հայաստանի հավաքականը», — ասել  է Մարտիրոսյանը։
Նա կատակել է, որ եթե ռուսական շորտ-տրեքիստ Վիկտոր Անը հանդես գա Հայաստանի կազմում, ապա ճանապարհին կարող է փողով մինչև վերջնագիծ հասցնել, ասենք, բելգիացուն։
Բացի այդ, եթե «Հայաստանի հավաքականը» հաղթի կանադացիների հոկեյի թիմին 18։0 հաշվով, ապա կանադացիներն «իրենք կկազմալուծեն Միջազգային օլիմպիական կոմիտեն»։
Մարտիրոսյանը համաձայն է, որ մարզիկները մեկնեն օլիմպիադա։
«Ես կարծում եմ, որ պետք է գնալ, որովհետև դա օլիմպիադա է։ Ինչպես էլ ելույթ ունենան ռուս մարզիկները, նույնիսկ առանց դրոշի, մենք բոլորս հասկանում ենք, որ նրանք ռուս մարզիկներն են։ Նրանցից շատերը պատրաստվել են այս օլիմպիադային, և նրանց հաղթանակը կբարձրացնի երկրի հեղինակությունը, չէ որ աշխարհը հասկանում է, որ նրանք ռուս մարզիկներ են», — ասել է Մարտիրոսյանը։
Նրա խոսքով՝ մարզիկները կարող են դրսևորել իրենց ամենալավ կողմերով։ Հայաստանի օլիմպիական կոմիտեն դատապարտել է ՄՕԿ որոշումը ռուս մարզիկներին Փխենչխանում ելույթ ունենալու իրավունքից զրկելու մասին և նրանց կազմակերպչական օգնություն առաջարկել։

"Прожекторпэрисхилтон": Мартиросян предложил россиянам выступить на Олимпиаде под армянским флагом (видео)
Российские спортсмены могут выступить под армянским флагом на Зимней Олимпиаде в Корее, сказал в эфире "Прожекторпэрисхилтон" один из ведущих программы, известный шоумен Гарик Мартиросян, передает Sputnik Армения.
В очередном выпуске "Прожекторпэрисхилтон" ведущие шоу Александр Цекало, Сергей Светлаков, Иван Ургант и Гарик Мартиросян затронули тему отстранения России от Зимней Олимпиады 2018.
"Если запрещают выступать под эгидой сборной России, есть же сборная Армении", - сказал Мартиросян.
Он пошутил, что если российский шорт-трекист Виктор Ан будет выступать за Армению, то по дороге может подвезти до финиша за деньги, например, бельгийца.
Кроме того, если "сборная Армении" победит канадцев в хоккей со счетом 18-0, то канадцы "сами расформируют Международный олимпийский комитет".
Мартиросян однозначно выступил за то, чтобы спортсмены ехали на Олимпиаду.
Я считаю, что надо ехать, потому что это — Олимпийские игры. И как бы ни выступали российские спортсмены, даже без флага, все мы понимаем, что это российские спортсмены. Многие из них шли к этой Олимпиаде, и их победа поднимет престиж страны, весь мир понимает, что это российские спортсмены.
5 декабря исполком МОК допустил российских спортсменов к участию в зимних Олимпийских играх 2018 года в Пхенчхане только под олимпийским флагом.