Ժիրինովսկին կոչ է անում ԽՍՀՄ նախկին պետություններին կամավոր վերադառնալ Ռուսաստանի կազմի մեջ
Ռուսաստանի Լիբերալ-դեմոկրատական խմբակցության ղեկավար Վլադիմիր Ժիրինովսկին, ում թեկնածությունը որպես ՌԴ նախագահ քննարկվում է այսօր կուսակցության ներսում, առաջարկել է Խորհրդային Միության նախկին հանրապետություններին կամավոր վերադառնալ Ռուսաստանի կազմի մեջ, հաղորդում է МК.ru-ն:
«ՌԴ-ում մենք անհամբեր կսպասենք, թե երբ նախկին խորհրդային պետությունները կամավոր կվերադառնան, թե երբ անձամբ կընտրեն Մոսկվայի հետ փոխգործակցության ձևը», - ասել է Ժիրինովսկին:
Միևնույն ժամանակ, Ժիրինովսկին խոստացել է, որ Ռուսաստանի կազմ վերադարձած տարածքները կարող են մեծ ինքնավարություն ձեռք բերել:

Vladimir Zhirinovsky Suggests Former USSR Countires to Voluntarily Return to Russia
Russian LDPR leader Vladimir Zhirinovsky, whose candidacy for the presidency of the Russian Federation is being discussed today during the party meeting, suggested the former republics of the Soviet Union to voluntarily return to the composition of Russia, MK.ru reports.
"Russia is one and only and indivisible, and in the Russian Federation we will be happy to wait for some territories of the former USSR to return voluntarily and to choose the form of interaction with Moscow," Zhirinovsky said.
At the same time Zhirinovsky promised that the territories returned to Russia could gain broad autonomy.