Ժիրինովսկին կոչ է անում ԽՍՀՄ նախկին պետություններին կամավոր վերադառնալ Ռուսաստանի կազմի մեջ
Ռուսաստանի Լիբերալ-դեմոկրատական խմբակցության ղեկավար Վլադիմիր Ժիրինովսկին, ում թեկնածությունը որպես ՌԴ նախագահ քննարկվում է այսօր կուսակցության ներսում, առաջարկել է Խորհրդային Միության նախկին հանրապետություններին կամավոր վերադառնալ Ռուսաստանի կազմի մեջ, հաղորդում է МК.ru-ն:
«ՌԴ-ում մենք անհամբեր կսպասենք, թե երբ նախկին խորհրդային պետությունները կամավոր կվերադառնան, թե երբ անձամբ կընտրեն Մոսկվայի հետ փոխգործակցության ձևը», - ասել է Ժիրինովսկին:
Միևնույն ժամանակ, Ժիրինովսկին խոստացել է, որ Ռուսաստանի կազմ վերադարձած տարածքները կարող են մեծ ինքնավարություն ձեռք բերել:

Жириновский предложил бывшим республикам СССР добровольно вернуться в состав России
Лидер ЛДПР Владимир Жириновский, чья кандидатура на пост президента РФ обсуждается сегодня в ходе партийного собрания, предложил бывшим республикам Советского Союза добровольно вернуться в состав России, передает МК.ru.
''Россия - единая и неделимая, и в Российской Федерации с удовольствием будем ждать, когда в добровольном порядке какие-то территории бывшего СССР вернутся, сами выберут форму взаимодействия с Москвой'', - заявил Жириновский, выступая на 31-м съезде ЛДПР.
При этом Жириновский пообещал, что вернувшиеся в состав России территории смогут получить широкую автономию.