Որոշվեցին 2017 թվականի Հայաստանի տասը լավագույն մարզիկները
Հենրիխ Մխիթարյան, Արթուր Ալեքսանյան, Լևոն Արոնյան, Գրիգոր Մխիթարյան, Մաքսիմ Մանուկյան, Հովհաննես Բաչկով, Սիմոն Մարտիրոսյան, Էդգար Ստեփանյան, Արթուր Թովմասյան, Տիգրան Կիրակոսյան:
Նախորդ տարիների համեմատ լավագույն մարզիկներին ընտրելու ընթացակարգն այս տարի փոխվել է։ ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարության նախաձեռնությամբ անցկացված «Տարվա 10 լավագույն մարզիկներ» մրցույթի հիմնական սկզբունքներից են սպորտի բարձրագույն նվաճումները և Հայաստանի հանրահռչակման գործում ունեցած ներդրումը։
Դեկտեմբերի 11-ից SMS հաղորդագրության միջոցով քվեարկեց հանրությունը, իսկ այսօր տասը լավագույնների իրենց տարբերակները ներկայացրին հավատարմագրված մարզական լրագրողները։ Առաջին անգամ հանրությունը հավատարմագրված լրագրողների հետ միասին մասնակցեց Հայաստանի տասը լավագույնների ձևավորմանը։ Համաձայն նոր կանոնակարգի, Հայաստանի 10 լավագույն մարզիկների ցուցակում դասակարգում չկա՝ բոլորն էլ հաղթող են, հայտնում է ՀԱՕԿ լրատվական բաժինը:

Определены десять лучших спортсменов Армении 2017 года (фотографии)
Сегодня стали известны имена десяти лучших спортсменов Армении 2017 года, сообщает пресс-служба НОК Армении.
Это - Генрих Мхитарян, Артур Алексанян, Левон Аронян, Григор Мхитарян, Максим Манукян, Оганес Бачков, Симон Мартиросян, Эдгар Степанян, Артур Товмасян, Тигран Киракосян.
По сравнению с прошлыми годами регламент выбора лучших спортсменов на этот раз изменился. Основными критериями конкурса "10 лучших спортсменов года", проведенного министерством спорта и по делам молодежи РА, стали высшие спортивные достижения и вклад в дело прославления Армении.
С 11 декабря посредством SMS-сообщений проголосовала общественность, а сегодня свои варианты представили аккредитованные спортивные журналисты. Впервые общественность вместе с аккредитованными журналистами приняла участие в формировании десятки лучших. Согласно новому регламенту, в списке лучших 10 спортсменов Армении отсутствует квалификация – все являются победителями.