Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է տրանսպորտային բոլոր միջոցների համար
ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 3-ին ժամը 10:20-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Հունվարի 3-7-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Դժվարանցանելի են Վարդենյաց լեռնանցքը, Սոթք-Քարվաճառ և Արթիկ-Ալագյազ ավտոճանապարհները:
Բոլոր վարորդներին հորդորում ենք մարզեր երթևեկել բացառապես ձմեռային անվադողերով։
Սյունիքի մարզի Գորիս քաղաքում՝ ձնախառն անձրևի տեսքով, իսկ Լոռու մարզի բարձրադիր վայրերում և Գորիս-Կապան ավտոճանապարհին ու Դիլիջանի ոլորաններում մառախուղ է:
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից ստացված տեղեկատվության համաձայն Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար:
Վերին Լարս անցակետի տարածքում տեղակայված է 1 ջեռուցման կետ, կազմակերպվում է մոր և մանկան համար նախատեսված սենյակի աշխատանքը:
ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ՃԿԿ-ից ստացված տեղեկատվության համաձայն ռուսական կողմում կա կուտակված 124 տրասպորտային միջոց (65 բեռնատար և 59 մարդատար):

Автодорога Степанцминда-Ларс заткрыта для всех видов автомобилей
Министерство ЧС РА сообщает, что 3-го января по положению на 08:00 часов на автодорогах Армении местами наблюдается гололедица.
Труднопроходимы Варденяцский перевал и автодороги Сотк-Карвачар и Артик-Алагяз.
Согласно полученным данным из департамента ЧС МВД Грузии автодорога Степанцминда-Ларс заткрыта для всех видов автомобилей.
На пропускном пункте Верхнего Ларса есть 1 пункт обогрева, организованы жизнеобеспечение и работа комнаты матери и ребенка.
Согласно полученным данным из ЦУКС МЧС России по Республике Северная Осетия со стороны России столпилось 124 единиц транспортных средств (65 грузовых и 59 легковых).