Դավիթ Բաբայան. «Հանձին Ադրբեջանի` գործ ունենք ահաբեկչական պետության հետ»
Պաշտոնական Ստեփանակերտն ահաբեկչական է որակում Ադրբեջանի գործողությունները: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, այս մասին ասել է  Արցախի նախագահի մամուլի քարտուղար Դավիթ Բաբայանը՝  անդրադառնալով հակառակորդի կրակոցից հայ զինվորի մահվանը:
«Հանձին Ադրբեջանի` գործ ունենք ահաբեկչական պետության հետ: Մենք գործ ունենք ստոր հակառակորդի հետ: Ամանորյա օրերին զինադադարի ռեժիմի խախտումը, որը որևէ ձևով չի ազդում ռազմաքաղաքական հավասարակշռության վրա, իրավիճակը չի փոխում հօգուտ Ադրբեջանի: Սա պարզապես ստորություն է, ահաբեկչություն, անմարդկային վերաբերմունք: Ահա այսպիսի աննորմալ հակառակորդի հետ գործ ունենք» - ասել է Դավիթ Բաբայանը:
Նա հիշեցրել է, որ պաշտոնական Ստեփանակերտը որպես կայունության և խաղաղության միջոց դեռ 10 տարի առաջ առաջարկել էր հատկապես միջազգային, ազգային, կրոնական տոն օրերին զինադադարի ռեժիմը չխախտել:
«Տոն օրերին նման քայլի գնալը ստորություն է, որևէ բանականության մեջ չի տեղավորվում: Մեզ համար սա անդառնալի կորուստ է, զոհված զինվորի հիշատակը միշտ վառ կմնա բոլորի սրտերում» - հավելել է Դավիթ Բաբայանը:

Davit Babayan: We Are Dealing with a Terrorist State in the Person of Azerbaijan
Artsakh Presidential spokesman Davit Babayan commented on the recent death of a soldier caused by Azerbaijani gunfire, Armenpress reports. The spokesman in particular said that official Stepanakert is labeling the Azerbaijani actions to be terrorist.
"We are dealing with a terrorist state in the person of Azerbaijan. We are dealing with a low adversary. The violation of ceasefire during New Year days, which doesn't whatsoever impact the military political balance, doesn't change the situation in Azerbaijan's favor. This is simply low, terrorism, inhumane conduct. This is the abnormal adversary we are dealing with," he said.
Davit Babayan reminded that the official Stepanakert had proposed 10 years ago to refrain from ceasefire violations especially during international, national, religious holidays as means of stability and peace.
"Taking such a step during holidays is a low [thing to do], it doesn't fit into any reasoning. This is an irreversible loss for us, the memory of the fallen soldier will always stay bright in the hearts of all," Babayan said.