Բաքուն փորձում է կոմպենսացնել դիվանագիտական ձախողումները. ԱԳՆ խոսնակը՝ դիվերսիոն ներթափանցման փորձի մասին
«Բաքուն փորձում է կոմպենսացնել միջազգային հարթակում ունեցած դիվանագիտական ձախողումները, շեղել ուշադրությունը Ադրբեջանում տեղի ունեցող մարդու իրավունքների ու հիմնարար ազատությունների խախտումներից՝ սադրանքներ հրահրելով շփման գծում: Չի ստացվելու»,-այս մասին գրել է ԱԳՆ խոսնակ Տիգրան Բալայանը՝ թվիթերյան իր միկրոբլոգում:
Հունվարի 25-ի գիշերը՝ ժամը 02:00-ի սահմաններում, արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հարավարևելյան (Կուրոպատկինո) ուղղությամբ տեղակայված հայկական դիրքերից մեկի պաշտպանական հատվածում ՊԲ առաջապահ ուժերի կողմից հավաստանշվել է հակառակորդի հետախուզադիվերսիոն խմբի ներթափանցման փորձ: Ձեռնարկված կանխարգելիչ գործողությունների արդյունքում ադրբեջանական հատուկ  ջոկատայինները հետ են շպրտվել:

"Баку пытается компенсировать дипломатические провалы": пресс-секретарь МИД Армении о попытке диверсионного проникновения
Баку пытается компенсировать дипломатические провалы на международных площадках, написал в своем микроблоге в Twitter пресс-секретарь МИД Армении Тигран Балаян, обратившись к предпринятой ночью попытке диверсии ВС Азербайджана, передает Panorama.am.
"Баку пытается компенсировать дипломатические провалы на международных площадках, отвлечь внимание от происходящих в Азербайджане нарушений прав и основополагающих свобод человека, совершая провокации на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск. Не получится", – отметил Тигран Балаян.
Отметим, сегодня ранее пресс-служба министерства обороны Республики Арцах передала: ночью 25 января, около 02:00,  ВС Азербайджана на карабахско-азербайджанской границе предприняли попытку диверсионного проникновения. В результате превентивных действий карабахской стороны азербайджанские спецназовцы были отброшены на исходные позиции. По предварительным данным, противник понес потери. Подробности уточняются.