ՀՀ վարչապետը Դավոսում հանդիպել է Ասիական զարգացման բանկի նախագահի հետ
Դավոսում կայացել է ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանի հանդիպումը Ասիական զարգացման բանկի նախագահ Թեքհիկո Նակաոյի հետ:
Հանդիպմանը քննարկվել են Հայաստանում Բանկի աջակցությամբ իրականացվող մի շարք ծրագրեր, այդ թվում՝ ենթակառուցվածքների զարգացման, տրանսպորտի, ճանապարհաշինության, սեյսմիկ անվտանգության բարելավման և բազմաթիվ այլ բնագավառներում:
Ինչպես փոխանցում է ՀՀ Կառավորության մամուլի ծառայությունը ՀՀ վարչապետը Բանկի նախագահին է ներկայացրել ՀՀ տնտեսության մեջ նախորդ տարի գրանցված դրական արդյունքները և վստահեցրել է, որ կառավարությունը վճռական է բարեփոխումների իրականացման հարցում:
ԱԶԲ նախագահը նշել է, որ իրենց կողմից Հայաստանում իրականացվող աշխատանքների հաջող ընթացքը թույլ է տալիս խոսել ավելի մեծ ծավալով ծրագրերի իրագործման մասին, որոնք նոր ոլորտներ կընդգրկեն:
Կարեն Կարապետյանը Թեքհիկո Նակաոյին հրավիրել է այցելել Հայաստան, և պայմանավորվածություն է ձեռք բերել, որ ԱԶԲ նախագահն իր այցը կկատարի 2018թ. առաջին կիսամյակում:

Премьер РА в Давосе встретился с президентом Азиатского банка развития
В Давосе состоялась встреча премьер-министра РА Карена Карапетяна с президентом Азиатского банка развития Текхико Нако.
На встрече был обсужден ряд осуществляемых в Армении при содействии банка программ, в том числе в сферах развития инфраструктур, транспорта, дорожного строительства, улучшения сейсмической безопасности и в многочисленных других сферах.
Как сообщает пресс-служба правительства, премьер-министр РА представил президенту банка зафиксированные в экономике РА в прошлом году положительные результаты и заверил, что правительство решительно настроено в вопросе осуществления реформ.
Президент АБР отметил, что успешный ход осуществляемых банком в Армении работ позволяет говорить о реализации большего объема программ, которые охватят новые сферы.
Карен Карапетян пригласил Текхико Нако посетить Армению. Достигнута договоренность, что президент АБР совершит визит в нашу страну в первом полугодии 2018 года.