Զինծառայողի սպանության առնչությամբ հարուցվել է քրեական գործ
Երկրորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ` հակառակորդի կողմից պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Հայկ Քալանթարյանի սպանության դեպքի առթիվ, հայտնում է ՀՀ քննչական կոմիտեի դեպարտամենտի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
2018 թվականի փետրվարի 07-ին՝ ժամը 13:50-ի սահմաններում, N զորամասի պահպանության շրջանի մարտական դիրքի ուղղությամբ հակառակորդի կողմից արձակած կրակոցի հետևանքով գլխի շրջանում հրազենային վիրավորում է ստացել պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Հայկ Ռազմիկի Քալանթարյանը: Վերջինս տեղափոխվել է զինհոսպիտալ, որտեղ ժամը 19:10-ին մահացել է:
Երկրորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ազգային, ռասայական կամ կրոնական ատելության կամ կրոնական մոլեռանդության շարժառիթով սպանություն կատարելու դեպքի առթի

По факту убийства военнослужащего со стороны Азербайджана возбуждено уголовное дело
Во втором гарнизонном следственном отделе возбуждено уголовное дело по факту убийства противником военнослужащего срочной службы Айка Калантаряна, 1998 года рождения. Как передает "Арменпресс", об этом заявили в управлении по информации и связям с общественностью Следственного комитета Армении.
Напомним, 7-го февраля около 13:50 в результате выстрела со стороны противника в направлении боевой позиции оборонительного участка N-ской воинской части Армии обороны Республики Арцах смертельное ранение в голову получил военнослужащий срочной службы, рядовой Айк Калантарян. Он был госпитализирован, но скончался в 19:10.