Թուրքիա. նախարարին նկատողություն արած ռոբոտին ստիպել են ներողություն խնդրել
Թուրքիայում տրանսպորտի և կապի նախարարին ելույթի ժամանակ նկատողություն արած ռոբոտը հայտնվել է հասարակության ուշադրության կենտրոնում, հայտնում է News.am-ը:
Պատճառն այն է, որ Թուրքիայում տեղեկատվական տեխնոլոգիաներին նվիրված միջոցառման ժամանակ նախարարի ելույթի ընթացքում ռոբոտը միջամտել է նրան՝ ասելով. «Դանդա՛ղ խոսիր, բան չեմ հասկանում, այդ ինչե՞ր ես խոսում»։
Բարկացած նախարարը ելույթից հետո հրահանգել է ռոբոտի հեղինակներին «կարգի հրավիրել անտակտ» ռոբոտին: Արդյունքում, հեղինակները վերածրագրավորել են ռոբոտին, և նա ներողություն է խնդրել նախարարից։

Турция: робота, сделавшего замечание министру, заставили извиниться
Робот, который сделал замечание министру транспорта и связи Турции, оказался в центре внимания общественности, передает News.am.
Дело в том, что в ходе выступления министра на мероприятии, посвященном информационным технологиям в Турции, робот вмешался в речь министра, сделав ему замечание. "Говори медленно, я ничего не понимаю. Ты что такое говоришь?", - сказал робот.
Взбесившийся от поведения робота, турецкий министр после выступления потребовал у разработчиков привести в порядок "бестактного" робота. В итоге, разработчики переформатировали робота, и он извинился перед министром.