Հարավկորեական ռեստորաններն Օլիմպիադայի հյուրերին կառաջարկեն շան մսով ճաշատեսակներ
Հարավային Կորեայի իշխանությունները չեն կարողացել Փհենչհանի ռեստորաններին համոզել ճաշացանկից Օլիմպիական խաղերի ժամանակ հանել շան մսով պատրաստված կերակրատեսակները, հայտնում է gazeta.ru-ն:
12 հաստատություններից միայն երկուսն են արձագանքել իշխանությունների խնդրանքին, որոնք խոստացել են փոխհատուցել ռեստորանների կրած նյութական վնասը:
«Այդ հարցը պետք է լուծի կառավարությունը: Մենք հույս ունենք, որ այն չի ազդի խաղերի և շրջանի հեղինակության վրա», - հայտարարել են Խաղերի կազմակերպչական կոմիտեում՝ նշելով, որ Օլիմպիադայի անցկացման ցանկացած վայրում շան միս չի մատուցվելու:

Южнокорейские рестораны предложат гостям Олимпиады блюда из собак
Власти Южной Кореи не смогли убедить рестораны Пхенчхана убрать из меню блюда их собачьего мяса на время проведения Олимпийских игр, сообщает gazeta.ru.
Только два заведения из 12 согласились на просьбу властей, которые пообещали компенсировать материальный ущерб.
"Это вопрос, который должно решить правительство. Мы надеемся, что это не повлияет на репутацию Игр и провинции, и будем поддерживать работу местных властей по мере необходимости. Кроме того, собачье мясо не будет подаваться в любом месте проведения Олимпиады", — заявили в оргкомитете Игр-2018.