ՀՀ և ՖԻԴԵ-ի նախագահները ոչ-ոքի են խաղացել
ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը և ՖԻԴԵ-ի նախագահ Կիրսան Իլյումժինովը այսօր հանդիպել են շախմատի  խաղատախտակի առջև: Արագ շախմատի պարտիան ավարտվել է ոչ-ոքի, փոխանցում է ՀԱՕԿ լրատվական ծառայությունը:
Նախագահների հանդիպումը կայացել է Խ. Աբովյանի անվան Հայաստանի պետական մանկավարժական համալսարանում, որտեղ այսօր տեղի է ունեցել  «Շախմատ» գիտահետազոտական ինստիտուտի բացման հանդիսավոր արարողությունը:
Իլյումժինովը լրագրողներին ասել է, որ գրեթե ամեն տարի շախմատ է խաղում Սերժ Սարգսյանի հետ: Անցած տարի Մոսկվայում նրանց հանդիպումն ավարտվել էր ՀՀ նախագահի հաղթանակով և այսօր ՖԻԴԵ-ի նախագահը ռևանշ է խնդրել.
«Ուզում ես հավասարեցնե՞լ հաշիվը: Խնդրեմ: Նա ինձ առաջարկեց սպիտակ խաղաքարերը: Խաղացինք մոտ երեք րոպե և ոչ-ոքիի համաձայնեցինք», - ասել է Կիրսան Իլյումժինովը:

Президенты Армении и ФИДЕ сыграли вничью
Президент РА Серж Саргсян и президент ФИДЕ Кирсан Илюмжинов сегодня встретились за шахматной доской. Партия в быстрые шахматы завершилась вничью, передает пресс-служба НОК Армении.
Эта интересная встреча состоялась в Армянском государственном педагогическом университете, где сегодня состоялась торжественная церемонии открытия Научно-исследовательского института "Шахматы".
Илюмжинов рассказал журналистам, что почти каждый год играет в шахматы с Сержем Саргсяном. В прошлом году их партия в Москве закончилась победой президента Армении. Сегодня глава ФИДЕ попросил реванш.
"Серж Азатович ответил мне: хочешь отыграться? Пожалуйста. Он предложил мне белые фигуры. Сыграв около трех минут, мы согласились вничью", - сказал Кирсан Илюмжинов.